Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje mi Help v Excelu

Ahoj,

nemohu v Excelu (desktopové MS Office 2021 Professional Plus ve Windows 11 Pro 22H2) spustit některé funkce (např. řazení buněk) a dokonce ani Help. Vždy dostanu hlášku, že "Tento příkaz není k dispozici", a že "Správce vaší organizace vypnul službu požadovanou pro použití této funkce".
Na webu jsem žádné řešení nenašel, a tak jsem zkusil se na to zeptat AI na chatuGPT a ta mi poradila, abych šel do gpedit, a tam v "Konfiguraci počítače/Šablony pro správu“ našel "Microsoft Excel" a změnil u něj položku "Zakázat funkci seřazení buněk" na "Neaktivní".
Když jsem však šel do Gpedit.msc, tak jsem tam v daném menu položku „Microsoft Excel“ vůbec nenašel.
V nastavení Excelu (Centrum zabezpečení) jsem rovněž nenalezl žádné možné řešení.
Protože ještě nedávno mi ten Excel fungoval bez problémů a žádné zásahy do nastavení ani Office ani Windows jsem nedělal, tak bych se chtěl zeptat, co mám v této situaci udělat.

Díky předem za každou radu

Tak v mém registru se slovo "policies" vyskytuje celkem 4555 x a já nevím, v které konkrétní větvi bych ho měl hledat, abych tento počet snížil.
Zatím jsem vyzkoušel [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Excel], ale tam nic pro mne zajímavého není.
Jinak na úpravu registru jako admin používám vynikající ExecTI.

osobně bych si tipnul na umístění: hkcu\software\microsoft\policies\...
případně hkcu\software\microsoft\windows\policies\... , sám m$ má ve svých cestách trochu chaos.
v úplně horším případě by to mohlo začínat hklm\... , ale to už by byl mrchosoft moc velký zeman.

execti neznám, někdy zkusím.

Přesně jak říkáš, MS v tom má chaos. Já například v sekci [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows] vůbec žádnou položku "Policies" nemám. A v podobné složce v HKLM taky ne.

Jinak jsem ještě zkoušel pátrat v nastavení Gpedit a tam jsem ohledně Excelu našel nějaké možnosti v Šablonách pro správu (Součásti systému Windows/Microsoft User Experience Virtualization/Applications), ale nebylo tam nic, co by se týkalo mého problému.

Tak se mi to nakonec podařilo vyřešit a pokud by měl někdo podobný problém, tak zde je návod:

1) Ve spuštěné aplikaci MS Office se přihlásit se svému účtu u MS.
2) Přejít do "Ochrany osobních údajů" a tam do sekce "Nastavení ochrany osobních údajů v našich produktech"
3) Kliknout na ikonu Office a následně nastavit jako povolená obě tlačítka v sekci "Připojené funkce".

Celý postup jenom vysvětluji, ale nechápu jeho důvod. V minulosti jsem tam nic nenastavoval a Help mi vždy fungoval.