Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové připojení

Zdravím
Mám problém s internetem a chtěl bych požádat o radu.
ExUPC, optický kabel a rychlost 150mb/s
Nicméně občas je rychlost o dost nižší a klesá až na 5 mb/s. Zajímavé řešení je, že stačí odpojit kabel mezi zásuvkou a modemem a pak zase funguje jak má. Prostý restart modemu nebo PC nepomůže, jen odpojení kabelu.
Nějaký nápad čím by to mohlo být? Je špatný kabel, starý modem, nebo na co se zaměřit?
Komunikace s poskytovatelem je dost náročná, tak to nejdříve zkouším tady.
Případné další informace rád doplním.
(Rychlost kontroluji na - rychlost.cz - měření od Vodafone mi většinou ukazuje vyšší čísla)
Děkuji.

Jo no, ale nevím jak je to s nastavením a jestli můžeš mít vlastní modem/router. Za klientskou jednotkou ano, to je bez debat. Chtělo by to zkonzultovat s nima.
Asi bych to reklamoval a pohrozil, že od nich přejdu jinam pokud to nedají do pořádku. Pro ně bude určitě výhodnější poslat na místo technika aby to zkontroloval a případně našel lepší řešení než přijít o zákazníka. No uvidíš. Každopádně platit za něco, co nefunguje jak firma deklaruje je hloupost. Ještě je otázka, jestli nemáš ve smlouvě slovo rychlost "až" a "agregace".