Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obraz monitora po 2 sekundach zhasne

Zdravim,

mam starsi monitor HP S2231a a vyzera ze monitor funguje, avsak obrazovka sa zhasina.
Ked vzdy ked ho zapnem tak sa obraz riadne rozsvieti asi na 2 sekundy ukaze ze pripojeny na mojom DVI kabli a po 2 sekundach cierna obrazovka ale monitor sa nevypne. Nasledne ho zase vypnem/zapnem a robi to iste.
Skusal som PC zapajat na iny monitor a tam som takyto problem nemal.

Vedel by niekto pomoct, cim to moze byt zapricinene?

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Tohle chování je typické pro chybu podsvitu např. vlivem studeného spoje (vadné pájení). Bohužel, možných studeńáků je tam spousta a ten vadný pájený spoj je celkem nenápadný, takže jedinou (a nezaručenou) cestou je přepájet všechny spoje, co jich tam je. Tohle ale zvládne pouze obzvláště tvrdohlavý bastlíř a přitom úspěch naprosto není zaručen. Mně se povedlo pár takto vadných monitorů opravit, ale ještě víc jich mým snahám vzdorovalo. Navíc snaha o zapínání bez opravy je pro elektroniku stresující a při častém opakování může vést ke shoření nějakých tranzistorů (přičemž jejich výměna původní závadu neodstraní). I to jsem zažil.