Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přidat class elementu na který se kliklo v JS

Ahoj,
jak můžu přidat v tomto seznamu nějakou class položce na kterou se kliklo? Jde to když nemají položky své ID?
Našel jsem jak přidat potřebnou class, ale ID položka nemá.
Díky.

document.getElementById(id).onclick = function(){
document.getElementById(id).classList.add("clicked")
};

<ul>
<li>Jedna</li>
<li>Dvě</li>
<li>Tři</li>
<li>Čtyři</li>
<li>Pět</li>
</ul>

Děkuji, funguje akorát jsem si neuvědomil že se nerefreshuje stránka a tak se to nastaví všem na které kliknu, jde to nějak pohlídat aby byla třída vždy jen u jednoho li?

EDIT:
Napadlo mě před nastavením té class všechny class vymazat , ale nevím jestli to není zbyteční, třeba se to dělá jinak.

var elements = document.querySelectorAll("li" )
for ( var i = 0; i<elements.length ; i++)  {
elements[i].classList.remove( 'class' ) ;
}

Díky za informace, to je důvod proč jsem nic nenašel :(

Když bych chtěl po kliknutí na element LI v UL s id kategorie zavolat funkci mojefunkce(), tedy pouze na děti v UL

<ul id="kategorie">
<li>1</li>
<li>2</li>
</ul>

zkoušel jsem to takto ale nevím proč mi to nejede. Je to jak jsi mi dal tu ukázku, akorát bez toho cyklu. Díky

document.querySelectorAll("kategorie>li").addEventListener('click',mojefunkce) ;

soubor js.js

function start (){
//tady volám třídy které vytváří a plní elementy
}

// a mimo funkci hlídám to kliknutí
document.getElementById("kategorie").addEventListener("click", function(e){
	console.log(e.target);
});

soubor index.html
[code]
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="UTF-8">
<script src="js.js"></script>
</head>
<body></body>
<script>document.onload=start()</script>
</html>

//dostanu chybu
Uncaught TypeError: Cannot read properties of null (reading 'addEventListener')[/code]