Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 11 a síťové disky

Dobrý den, pořídil jsem si asi po 8mi letech nový PC s win 11.
K tomu nový NAS od wd a vedle něj leží můj stařičký NAS od Zyxelu. V obou mám pracovní složky, které jsem pripojil jako síťový disk. Jenomže během třeba dvou dnů se k nim už nedostanu. Win chce heslo. Po zadání mi napíše, že nemám oprávnění k přístupu. Myslel jsem, že pomůže povolení SMB 1, ale nepomohlo. Zkoušel jsem disky namapovat podle IP v routeru, ale to nešlo ani spustit. Chtěl jsem vytvořit domácí síť, ale tu MS zrušil. Z mobilu se na disky dostanu, takže tam chyba taky není. Tak nějak mi docházejí nápady a podle vyhledávání na netu jsem nasel třeba změnu v registrech, ale v tom se hrabat nechci bez porady. Tak jestli někoho napadá řešení, tak prosím o pomoc. Předem děkuji.

- zadavas tam skutecne ip.adresu nebo nejaky nazev serveru?
- pouzivas parametr "persistent:no" ~ nepamatovat stara pripojeni?
- pouzivas normalni "pracovni sit" s pripojenim pres jmeno a heslo?
- ta chyba se vypisuje jen ve win11? jine windows primapuji disk bez problemu?

Já jsem na to možná přišel. Používám Total commander na obou PC.
První má W10 druhý W11. U obou vyskakovala stejná chyba.
Na obou jsem ty složky namapoval na disk se stejným písmenem. Prostě v prvním PC stejně jako ve druhém, aniž bych to v prvním odpojil.
Odpojil jsem je u obou, na novém namapoval, jak potřebuju a zatím to funguje....
Ale asi to nebude uplně ideální, jak by to mělo být....nebo se pletu?

Jinak ano,
- zadával jsem tam IP adresu
- použil jsem parametr....okopíroval jsem příkaz odsud a jen upravil IP a přihlášení
- síť.....toť otázka.....mám stolní PC a dva NASy.....jinak se připojuju, když jsem v terénu k PC přes teamviewer, potažmo teď k novému nasu přes My cloud.

Chtěl jsem ještě pracovní složku narvat do NASu a pracovat v ní a zároveň mít přístup z venku, ale úplně se mi sesypal program ve kterém zpracovávám data z měření (geodet).
Takže to mám na One drive a hledám si čas, abych se naučil zrcadlit pracovní složku ve skoro reálném čase přes RealTimeSync. Ten mi přijde nejsrozumitelnější, ač se mi nepodařil ještě nastavit...

nedává mi to smysl

Prostě v prvním PC stejně jako ve druhém, aniž bych to v prvním odpojil.

to je úplně běžné. omezený počet sdílení má jen windows (zvlášť home edice), ale nasu se to netýká.
vidím v tom zase nějakou novou m$ stupiditu, speciálně zavlečenou do home verze w11.
do firmy nám už nějaké w11pro dorazily a nikdo nehlásí, že by najednou nešly mapovat síťové disky.

Pro název místního zařízení existuje zaznamenané připojení k jinému síťovému prostředku.

to vypadá jako druhá chyba, co nesouvisí s první. obsazená písmena disků vypíše příkaz:

net use

zvolit jiné písmeno není těžké.
windows však nesnáší, když se k jednomu serveru připojuju pod více účty - třeba nas s více sdílenými adresáři s různými právy.
ta chybová hláška ale vypadala jinak, obchází se to mapováním přes jméno a podruhé přes ip adresu.