Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LG KE970 Shine vs. Samsung U600 vs. Sony Ericsson K550i

Kamoska ma na vyber z viacerych mobilov pre program Fix300 (T-Mobile), len dnes aktualizovali ponuku a ja som uz vyradil vsetky okrem tychto, z ktorych by som potreboval poradit najlepsi:

LG KE970 Shine

+ vacsi diplej
+ 3,5 mm konektor
+ stereo handsfree a USB kabel v baleni
+ lacne microSD karty
- 2MPX fotoaparat - z recenzie - fotky su rozmazane, kvalita vraj "dostacujuca"!!
- tazko na slnku citatelny displej
- nema radio
- video len 176 x 144
- asi len 1 led dioda

Samsung U600

+ 3MPX fotoaparat - videl som fotky, myslim ze su kvalitnejsie ako K550i
+ video 352 x 288
+ vacsi diplej
+ radio s RDS
+ lacne microSD karty
- tazko na slnku citatelny displej
- klavesnica
- len 1 led dioda
- vraj nema USB mass storage, ale podla inej stranky ma!?

Sony Ericsson K550i

+ klavesnica
+ 2 led diody
+ radio s RDS
+ o nieco lepsie na slnku citatelny displej
+ led diodu je mozne pouzit ako baterku (neviem ako je to u konkurencie)
+ USB kabel a sluchadla v baleni
- 2MPX fotoaparat - fotky ktore som videl sa mi zdali menej kvalitne ako U600
- mensi displej
- video len 176 x 144
- drahsie MS Micro karty

Samsung ma 3MPX fotoaparat a tie fotky ktore som videl sa mi zdali ovela kvalitnejsie a ostrejsie ako SE, takze fotak ma asi jednoznacne najlepsi Samsung, ma aj kvalitnejsie video, microSD karty, vacsi display, ale horsie citatelny na slnku a neviem ci ma USB mass storage. LG vlastne asi tiez vyradujem, takze zostava uz len Samsung a SE.

Edit: este jedna otazka, SE zapisuju datum a cas vsetky modely, aj starsie low-endy, ale co ten Samsung U600, neviete? Vo fotkach ktore som nasiel na nete je len "date modified" v sekcii "camera", je toto datum vytvorenia fotky?

Dakujem.

Dobrá volba, mám ho (předělaný na W610i - v púvodní K550i se totiž nedá "posouvat" video) a naprostá spokojenost...Akorát bacha: pokud se rozhodneš používat jiné sluchátka, než ta přibalená (které nejsou nic moc), tak ty dokoupené (v ceně cca 200Kč) hrály mono - i když byly prodávané jako stereo. Vyzkoušel jsem tři různé typy se stejným výsledkem. Pomohlo dokoupení redukce (konektor mobil/jack 3.5) a následné používaní jakýkoliv jiných sluchátek s jackem 3.5. Sluchátka dodávaná s mobilem hrají stereo, ale nevalně...

v púvodní K550i se totiž nedá "posouvat" video

Dá se posouvat. Sekce Zábava --> Videopřehrávač. Pro posouvání nechat zobrazení svisle, aby byla vidět horní stavová lišta s časem a "progress bar". Pak třeba otočit na šířku.

Při otevření ze Správce souborů tohle nejde.

Je to bezva telefon, ani jsem netušil, jaký v Javě taky existujou programy.
A díky za info ohledně sluchátek.