Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LG KE970 Shine vs. Samsung U600 vs. Sony Ericsson K550i

Kamoska ma na vyber z viacerych mobilov pre program Fix300 (T-Mobile), len dnes aktualizovali ponuku a ja som uz vyradil vsetky okrem tychto, z ktorych by som potreboval poradit najlepsi:

LG KE970 Shine

+ vacsi diplej
+ 3,5 mm konektor
+ stereo handsfree a USB kabel v baleni
+ lacne microSD karty
- 2MPX fotoaparat - z recenzie - fotky su rozmazane, kvalita vraj "dostacujuca"!!
- tazko na slnku citatelny displej
- nema radio
- video len 176 x 144
- asi len 1 led dioda

Samsung U600

+ 3MPX fotoaparat - videl som fotky, myslim ze su kvalitnejsie ako K550i
+ video 352 x 288
+ vacsi diplej
+ radio s RDS
+ lacne microSD karty
- tazko na slnku citatelny displej
- klavesnica
- len 1 led dioda
- vraj nema USB mass storage, ale podla inej stranky ma!?

Sony Ericsson K550i

+ klavesnica
+ 2 led diody
+ radio s RDS
+ o nieco lepsie na slnku citatelny displej
+ led diodu je mozne pouzit ako baterku (neviem ako je to u konkurencie)
+ USB kabel a sluchadla v baleni
- 2MPX fotoaparat - fotky ktore som videl sa mi zdali menej kvalitne ako U600
- mensi displej
- video len 176 x 144
- drahsie MS Micro karty

Samsung ma 3MPX fotoaparat a tie fotky ktore som videl sa mi zdali ovela kvalitnejsie a ostrejsie ako SE, takze fotak ma asi jednoznacne najlepsi Samsung, ma aj kvalitnejsie video, microSD karty, vacsi display, ale horsie citatelny na slnku a neviem ci ma USB mass storage. LG vlastne asi tiez vyradujem, takze zostava uz len Samsung a SE.

Edit: este jedna otazka, SE zapisuju datum a cas vsetky modely, aj starsie low-endy, ale co ten Samsung U600, neviete? Vo fotkach ktore som nasiel na nete je len "date modified" v sekcii "camera", je toto datum vytvorenia fotky?

Dakujem.

Po prve, nevyberam si ja, pozri si prve slovo mojho prispevku. ;-) A po druhe, neviem kde si sa docital ze vyberam mobil podla fotaku, je to len jedna z veci na zaklade ktorych sa rozhodujem, aj ked je to pomerne dolezita vec, ten mobil je totiz pre dieta ktore nim bude aj casto fotit, zrkadlovku do skoly nosit urcite nebude a ani kompakt za 5 tisic, ten mobil je za korunu, pre dieta idealna "hracka" (mobil/fotak/mp3 prehravac v jednom).

Zatial nie som definitivne rozhodnuty, LG som predbezne vylucil koli radiu a fotaku, zostal Samsung, ten ma lepsi fotak a video - a SE ma lepsiu klavesnicu, 2 diody...

Inak ja mozem len odporucat, na zaklade funkcii a prip. aj konkretnych skusenosti uzivatelov, ak napisu, vybrat si uz musi podla toho ona sama.

Uz som s nou hovoril, povedal som jej hlavne vyhody nevyhody a jej sa tiez najviac pozdava ten SE, takze si ho predbezne vybrala, zajtra asi pojdem s nou "kupovat" (je to za korunu, takze v uvodzovkach :-) ). Ja este neviem ktory by som zobral na jej mieste, zatial je to velmi vyrovnane, ale pre mna je dolezite ovladanie, takze tak tesne asi SE.

Dobrá volba, mám ho (předělaný na W610i - v púvodní K550i se totiž nedá "posouvat" video) a naprostá spokojenost...Akorát bacha: pokud se rozhodneš používat jiné sluchátka, než ta přibalená (které nejsou nic moc), tak ty dokoupené (v ceně cca 200Kč) hrály mono - i když byly prodávané jako stereo. Vyzkoušel jsem tři různé typy se stejným výsledkem. Pomohlo dokoupení redukce (konektor mobil/jack 3.5) a následné používaní jakýkoliv jiných sluchátek s jackem 3.5. Sluchátka dodávaná s mobilem hrají stereo, ale nevalně...

v púvodní K550i se totiž nedá "posouvat" video

Dá se posouvat. Sekce Zábava --> Videopřehrávač. Pro posouvání nechat zobrazení svisle, aby byla vidět horní stavová lišta s časem a "progress bar". Pak třeba otočit na šířku.

Při otevření ze Správce souborů tohle nejde.

Je to bezva telefon, ani jsem netušil, jaký v Javě taky existujou programy.
A díky za info ohledně sluchátek.