Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem síťový adaptér Technicolor TC7200

Zdar,

mám od UPC (Vodafone) modemorouter Technicolor TC7200.

Napájecí napětí: 230 V (AC), maximální příkon: 18 W, průměrný příkon: 8,7 W, adaptér AC/DC: ADAPTÉR 18 W, 12 V, DC/1,5 A. Průměrná spotřeba je 8,7 W.

Tento originální síťový adaptér 12V=1,5A max. je při spuštěném modemu tak rozpálenej, že na něm neudržím ruku.

Můžu porovnat se spoustou jiných routerů, switchů nebo i modemu od Vodafonu Compal CH7465, že tam se nic takového při provozu neděje a ty adaptéry jsou vlažný maximálně trochu hřejou.

Mě to štve, protože mám strach, že to jednou ten adaptér nedá a vznítí se, takže ho furt vytahuju ze zásuvky.

No a teď jsem někde vyštrachal jinej adaptér se stejnou zdířkou, který je 12V=2A max. Tak jsem ty adaptéry prohodil a po několika hodinách je i tento adaptér tak rozpálenej, že se na něm ruka udržet nedá, jak to pálí.

Jestli někdo ten Technicolor máte, tak by mě zajímalo, jestli ten adaptér taky máte tak rozpálený, protože mi přijde, že ten modem si teda nebere těch 18W, jak výrobce tvrdí, ale tak 48W podle toho, jak to je zahřátý, což bych pak chápal, že jestli zařízením, které je konstruováno na 1,5 nebo 2A prochází dvojnásobek, že to potom ten adaptér tak šíleně zahřeje.

Nevim, co s tím, modem měnit nechci, protože Vodafone dává teď standardně ty modemy Compal, což jsou hrozný šitky po stránce stability spojení a s Technicolorem jinak problém není.

Díky všem za odpovědi.

Tady

https://aukro.cz/modem-technicolor-tc7200-pro-pevny-internet-kabel-7030525282

je vidět original power adaptér toho modemu.

A ten zdroj, který mám já,to je takový ten notebookový typ, šňůra pevně spojená se zdrojem a z druhé strany šňůra na dva konektory a z druhé strany do zásuvky.

Ještě mám zdroj od switche Zyxel, ale má na štítku 12V ~ 1A, což je méně než ty dva, které jsem zkoušel: 12V ~ 1,5A a 12V ~ 2A.

Pak mám ještě takovej jeden zdroj masivnější, těžší, ale je 9V ~ 2,5A, tak nevim, jestli ho zkoušet. Zničit by to ten modem nemělo, když je tam méně tzn. 9V, ale počítám, že se ten modem s tím jen nenastartuje?

Tak nevim,

nahodil jsem dneska ten Power adapter ze Zyxelu, který má specifikaci 12V ~ 1A a je to i po několika hodinách používání stále jen mírně zahřáté. Rozhodně to není ani náhodou jako u originál adaptéru 12V ~ 1,5A, na který se pomalu nedalo sáhnout, ani u toho druhého 12V ~ 2A, který byl taky doslova vařící.

Jak je to možné, že i na 12V ~ 1A modem TC7200 standardně funguje bez výpadků a zároveň to zdaleka tak nehřeje, teda mu ta 1A dost možná i méně úplně v pohodě stačí?

To byly teda ty adaptéry 12V ~ 1,5A a 12V ~ 2A naprosté šunty, které měly mít specifikaci tak na 0,5A?

Nejspíš byly ...

Ve specifikaci je 8,7 W což 12 V a 1 A splňuje (ale už nepůjde k modemu nic přidat, max. je uvedeno 18 W).

Ještě je možná poněkud absurdní teorie, že naopak ty adaptéry byly málo zatížené a proto se zahřívaly (což je pravda pro transformátory, ale možná i pro některé spínané zdroje :-) ).

Jasný no, hlavně teda že jsem to vyřešil a nechám tam ten 1A adaptér, který se nehřeje.

Jak tu nědo psal o spínaném zdroji že je těžký proti těm trafíčkům, tak je zřejmé, že se ve všech případech jedná o malá lehká trafíčka, ten Zyxel adaptér rozhodně není větší a těžší než ostatní, naopak je z nich nejmenší.

---
Jsem tu vlnovku použil jako odpovídá, správně by měla být vlnovka a podtím rovnítko, myslím, že je zřejmé, že se bavíme o DC 12V.