Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Macbook pro 13” mid 2014 se po několika desítkách minut sám vypne

Zdravím.

Mám problém s Macbookem, který se po několika desítkách minut sám vypne a nejde pak třeba hodinu vůbec zapnout.

Mám podezření, že se jedná o problém s chlazením, protože neslyším zvuk ventilátoru a proto se nejspíš sám vypne, aby se nepřehřál. Nicméně notebook jako takový není teplý, spíš je jenom vlažný. Máte někdo tip, jak zkontrolovat funkci větráčku, případně čím jiným to ještě muže být???

Děkuju za všechny rady a tipy.

Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem před par dny měnil baterii, protože nešel zapnout vůbec. To sice pomohlo, ale vydrží zapnutý jen chvíli. Mám baterii zkusit odpojit a nechat ho běžet je ze sítě?

pri štarte drž klávesu "D",za normálnych okolností by macbook mal naštartovať v diagnostickom režime,tam môžeš zvoliť úplnú alebo rýchlu kontrolu hw,pokial bol macbook dodaný s inštalačným médiom,pravdepodobne si vyžiada vloženie inštalačného média,pokial bol dodaný s recovery oddielom a sťahovaním inštalačiek z webu apple pomocou apple id,treba povoliť pripojnie k internetu....niekedy stačí naštartovať macbook a stlačiť súčasne klávesy "option" a "command" a "P" a "R",treba použiť prsty tak,aby tieto štyri klávesy boli pri štarte stlačené súčasne,pokial sa to podarí,vyvolá sa reštart a macbook sa reštartuje,pokial nie,treba ho vypnúť,zapnúť a skúsiť štvorhmat opakovane,tým sa vymaže NVRAM/MVPRAM a SMC Cache,tým sa vymažú a resetnú všetky problematické nastavenia,ktoré bránia normálnej funkcii systému,užívatelské prispôsobenia aplikácií sa nevymažú,takže sa nemusíš báť,že si zmažeš nejaké Tvoje nastavenie aplikácií,napr.keď máš iWorks,že sa zmažú nejaké uložené šablony,gtzä.op,alebo uložené súbory,zmaže sa len to,čo nieje kompatibilné so systémom....

Vyzkoušel jsem všechny možný klávesový zkratky i tuto.

Jednu chvíli počítač běžel a zaslechl jsem i větrák, takže tam problém pravděpodobně nebude.

Začínám si myslet, že to je problém na harddisku. Nevím ale, jak mám v tento moment udělat reinstalaci systému, případně aktualizaci systému. Když bych se k tomuto kroku dostal, jsem si jistý, že se v příběhu počítač vypne a napáchal bych víc škody, než užitku.

Asi s tím půjdu do servisu, ať udělají nějakou diagnostiku, já na tenhle problém asi budu krátkej…

tak si pozri apple support,u niektorých apple air boli zvolávačky kvôli vadným batériám,kontroluje sa tam apple ID a SN výrobku,to si musíš vybaviť osobne,oprava a výmena je zdarma a trvá obvykle 5 dní.....a týka sa to aj starých výrobkov,nielen výrobkov v záručnej dobe...

Zdravím.

Díky všem za odpovědi a snahu o pomoc!

Přišel jsem na jednu zásadní věc- MacBook se při tom všem zkoušení a trápení vybil na úroveň pod 70% a v ten moment to přestalo. Normálně jsem počítač používal až k 1%, kdy jsem opět připojil nabiječku a nabíjel. Už jsem se radoval, že je po problému, nicméně když jsem dosáhl úrovně nabití 75%, notebook se opět vypnul. Párkrát jsem ho opět spustil a zase se vypínal. Nynní jsem se dostal pod 70% a opět normálně jede.

Otázka tedy je: Mohl jsem udělat nějakou chybu při instalaci baterie? Nebo se mi do ruky jenom dostal vadný kus? Nebo může být chyba ještě někde jinde?

Ještě jednou děkuju za všechny odpovědi, snad už píšu naposledy.

Pak teda už zbývá jen baterie nebo napájecí obvod, který se stará o přepínání sítě a baterie, ale tam bych to tipoval, že problém by se objevil až při nabití na 100%. Teda když to dělá od 75%, tak velmi pravděpodobně vadná baterie.