Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stolní PC připojení na WIFI

Zdravím, kvůli stěhování a uspořádání nového bytu bych bohužel potřeboval připojit svůj stolní PC po wifi. Budu tedy potřeboval zapojit adaptér.

Základní deska: MSI B450M-A PRO MAX
Jeden PCI-Express 3.0 slot je využíván pro GPU.
router: TP-Link Archer C6 v3.2
rychlost připojení po kabelu: 500 Mbps download i upload.

Router je cca 5 metrů od místa kde bude stolní PC a není mezi tím žádná stěna. Jde mi hlavně o odezvu, rychlost by mi stačila vpodstatě i pětinová. Rozpočet by na tohle byl klidně něco okolo 2000 kč, kdyby to bylo méně nezlobil bych se.

Máte s tím někdo zkušenost a dokázali byste mi poradit kvalitní adaptér?

Taky to tak mam.
Do ruteru mam zapojen ethernet kabel ktery vede do jednoho PC (teda v realite je zapojen do switch protoze je tam mam vic sitovych prvku) kterej je natahlej nad dverima schovany pod klasickou plastikovou listou (prilepena na zed patafixem .. sem se s tim nesral).
(Jen nejak nechapu tu potrebu vrtani zdi)

Zavést kabel zelenou nebo červenou trasou mi nepřijde jako problém, alespoň podle toho nákresu. Dveře se otevírají ven, takže nebude ani problém s drhnoucíma dveřma. Kabel bych vedl při zdi a při prahu. Na tohle je dobré mít koberec, pod ním se všechno schová.
Dělají se i ploché (flat) kabely, pokud by ten kulatý překážel.

Pozor na jednu věc, píšete 5 metrů, ale pokud je to vzdálenost těch dvou míst, je k tomu potřeba připočíst cestu od routeru na zem a ze země na stůl k PC.

Pravdou je, že wifi je flexibilnější, když by se pak ukázalo, že je potřeba PC přestěhovat, neni to problém (a je-li to nový byt, je dost pravděpodobné, že se nábytkem šoupat bude).

Ještě mě napadá, pokud by se vrtalo, udělejte si ten prostup větší, časem třeba budete chtít zavést něco jiného. Já takto vedl kdysi anténu, jednu stěnu jsem provrtal dvanátkou, ta je v pohodě, tan se ještě pár kabelů (včetně ethernetu) vešlo, druhou jsem provrtal přesně podle kabelu a další vedu radši okolo zdi (znova vrtat se mi už nechtělo). Ale radši bych se vrtání vyhnul.