Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel otvara zosit na konkretnej bunke

ahojte,

excel mi otvara zosit na konkretnej bunke niekde na zaciatku zosita a nechce sa mi to zakazdym scrollovat na koniec zosita. excel je zdielany cez sharepoint ale ked ho dam otvorit normalne cez aplikaciu excel tak to ide ok ale cez zalozku na internetovom prehliadaci to stale otvori na tej konkretnej bunke. Viete ako sa to da zmenit?

Narolovanie sa udeje na hárku, ktorý bol aktívny pri uložení súboru (makro sa totiž spúšťa už otvorením zošita), takže nie je potrebné uvádzať hárok.
A riadok bunky (Tebou uvádzaná bunka B13) musí byť predsa tiež naviazaný na narolovanú oblasť, čiže ak som dal "rezervu" 10 viditeľných riadkov riadkov nad požadovaným riadkom, tak nastavenie sa na bunku B požadovaného riadka by bolo takto:

Private Sub Workbook_Open()
    ZiadanyRiadok=Range("A" & ActiveSheet.Rows.Count).End(xlUp).Row
    ActiveWindow.ScrollRow = ZiadanyRiadok - 10
    Range("B" & ZiadanyRiadok).Activate
End Sub

Tu som predviedol odvodenie poslednej bunky v stĺpci A spôsobom, ktorý som naznačil v predošlej odpovedi, takže nezáleží na tom, či je stĺpec A spojite vyplnený údajmi...
(Samozrejme, že moja "rezerva" 10 riadkov môže fungovať len v prípade, že tabuľka má vyplnených viac ako 10 riadkov, takže v prípade menšej tabuľky je potrebné znížiť počet "rezervných riadkov", alebo proste narolovať bez rezervy...)

Ale už to asi riešime zbytočne, dotazovateľ (ako to v poslednom čase býva zvykom) sa už o riešenie nezaujíma... :-D:beer: