Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Outlook - šablona s přílohou

Ahoj, máte zkušenost s použitím šablony v Outlook 2016?
V práci se neustále posílají e-maily nadřízeným s několika přílohami excelových souborů, které se neustále doplňují.
Chtěl sem si usnadnit život a vytvořil si šablony s přílohami v domnění, že když onu šablonu použiju, "natáhne" si aktuální excelový soubor.
Bohužel ten parchant si pamatuje stav souboru při vytvoření šablony. Je nějaká možnost jak toto nastavení změnit?

Díky.

jakou přílohu do pošty zabalíš, takovou odešleš. na pozdější změny po odeslání zapomeň.

když se mají ty excelové soubory měnit, tak maximálně pošleš odkaz na společný dokument na sdíleném disku.
ten dokument bude dostupný na síťovém disku - pozor na zamykání excelem pro více uživatelů / nebo na onedrive / nebo v souborech přes teams ...
všude bude potřeba řešit práva pro přístup / editaci.

Posílat pravidelně maily s přílohou? Špatně. :-|

Já bych na to šel jinak. Co třeba sdílený síťový disk, kam by se přílohy nahrávaly a nadřízeným dát přístup pouze pro čtení? Mohou se kdykoliv podívat na aktuální verzi souboru.

Nebo jestli to teda MUSÍ být zasíláno mailem, použil bych tohle
http://www.pspad.com/cz/psmail.htm
Šlo by to i nastavit do Plánovače úloh, jestli se např. maily posílají každé pondělí.

jakou přílohu do pošty zabalíš, takovou odešleš. na pozdější změny po odeslání zapomeň.

Když se jedná o šablonu, tak sem tajně doufal, že při jejím použití (otevření) si aktualizuje nalinkovaný soubor. Pokud se příloha "napevno" vloží do šablony, tak je mi celá šablona k hounu.
Maily se posílají každý den, ale čas je variabilní cca 4:00 až 6:00, podle toho kdy je hotovo. Tím padá plánovač úloh.
Ze své pozice nemám možnost cokoliv měnit, sdílený disk - one drive - teams nelze. Je problém vedení dokopat k řešení důležitější věci něž odesílání e-mailů.
Kašlu na to. Zůstávám v době kamenné.3-[

Pracovat v takových podmínkách ti nezávidím. :-/

Když nelze použít Plánovač úloh, alespoň bych si vytvořil dávkový soubor a posílal skrz ten PSMail, abych nemusel pokaždé ručně vypisovat příjemce, předmět, přikládat přílohu...

Příloha se jmenuje vždy stejně? Nebo obsahuje třeba datum či jinou proměnnou? Jinak mi není jasné, kde by šablona v Outlooku vzala starou verzi, kdyby byl ten soubor přepsán?

Ten PSMail vypadá zajímavě, bohužel tudy cesta taky nepovede. Někdy je e-mail prázdný (bez textu) pouze s přílohami, někdy je potřeba psát text - problémy na směně, poškození vozidla atd.
Jeden soubor se mění (umístění i název), ten byl v plánu vkládat ručně. Zbývající mají stále stejné umístění i název (pouze se aktualizuje - přibývá jejich obsah).
Dejme tomu že je soubor "Kontrola". V pondělí sem zadal data uložil a vytvořil v Outlooku šablonu. Když ten soubor otevřu v úterý, zapíšu data, uložím a použiju šablonu. Soubor v šabloně obsahuje pouze data z pondělka. :-/

Když se budu hodně nudit zkusím v Outlooku přes VBA generovat novou zprávu.

ok, zarizovani onedrive, teams apod pada.
ale ten link na sitovy soubor jim muzes zacit posilat hned a nepotrebujes se jich na nic ptat.
jen vasi it (nebo co jste za firmu) musi zaridit pro vsechny viditelny sitovy disk, pokud nemate.

tak si kup nějaký "síťový disk", naúčtuj jim to k opravě něčeho pod záminkou záloh.
krám zapojíš do sítě nebo ať ti ho nastaví vaši it do vlan.
zakážeš naprosto veškeré vulneability features mimo smb (sdílený disk).

protože přeposílat si dokola excelový soubor mailem je tupost z 19.století.
peklo že zdravím, klidně jim pošlu nějaká víčka.

Do řešení nehodlám dát z vlastní kapsy ani korunu. Stačí, že tomu věnuju čas o svým volnu.
Kouknul sem na ten odkaz co sem vložil Host a rozhod se, že to komplet udělám ve VBA.
Krátkej kód mi vygeneruje novou zprávu (email) s předmětem, se všema přílohama a adresátama. Na pás karet jen vložím tlačítka a kašlu na to.

Jinak všem díky za reakce :beer: