Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo X250 - seká se při využívání 4K monitoru

Ahoj,

Mám Lenovo X250 s prakticky v jedné z nejvyšších konfigurací (i7-5600U, 8GB DDR3, Full HD IPS, SSD…).

Počítač je to naprosto dostačující při využívání vestvaněné či vedtavěné + dedikované FullHD obrazovky. Při připojení 4K monitoru už je ale problém. Ntb má sám na sobě DP a dále mám pro Dock s si 3hdmi porty a DP.

Při práci s tabulkami to je ještě docela Ok, ale při běžícím videu na YT nebo hovoru Teams je to nepoužitelné.

Je to prostě již starý sráč, nebo by zde pomohlo zvýšení RAM na 16GB? Ještě jsem to neudělal pro to, že ntb má jen jeden slot na RAM a speciální modul 16GB stojí asi 3500tis.

Obecně - seká se to spis kvůli slabé grafice? Nebo kvůli malé vyrovnávací paměti. Ta je samozřejmě dle správce využitá poměrně dost.

Má cenu se o něco snažit v tomto případě? S W11 se teď plynulost značně zlepšila, ale tento problém přetrvává.

Díky.

Tak naložil jsi tomu hodně, ono se to nezdá ale teams na dvě jádra tragedie aj bez videa a YT na 2jádra sem zkoušel ale bez toho 4K jen HD a použitelný ale ten počítač nedělá nic jiného.
Popravdě se divím že to vůbec nějak jede. Já už bych to nedal a vypínal team nebo YT.

Prostě slabá grafika?

Nejspíš žádná rozumná akcelerace videa a celkově příšerně slabý procesor.

A to je pouze 480p video.

Nejsem odborník na video ale tomu CPU je asi skoro jedno jestli má zvětšovat 480p video na 4k nebo 1024 video na 4k.
Možná bych zkusil nastavit to video ať jede v přirozené velikosti.

Jestli máš obyčejný FHD monitor zkusil bych ho připojit, mělo by se to zlepšit.