Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Artefakty u obrázků a videií v Linuxu.

Zdravím, mám problém s artefakty u videií a některých obrázků. Objevuje se to jak ve Firefoxu, tak v Chromu. Objevuje se to i v systému např. na pozadí plochy. Dělá to jen v těch červených odstínech/přechodech. Nesetkal jste se s tím už někdo?

Specifikace:

Fedora 37 (Nobara) s KDE Plasma.
i5 7400
Nvidia GT1030 - nesvobodné ovladače.
Monitor 1080p/75Hz - HDMI.

EDIT: Dělá to jak X11, tak Waylandu.

NVidia mají s Linuxem problémy, obávám se, že je to naschvál od výrobce, asi dostává provize od M$. K dispozici jsou více či méně kompatibilní komunitní ovladače (NVidia zásadně a naschvál o svých kartách neposkytuje žádné údaje). Ovladače od NVidia jsou obvykle pro nějaký prastarý Kernel. Po velmi dlouhém boji se mi jen někdy podařilo podobné rozběhat. Proto se těmto kartám zdaleka vyhýbám a NVidia je pro mne sprosté slovo.

Ovladače od NVidia jsou obvykle pro nějaký prastarý Kernel && NVidia zásadně a naschvál o svých kartách neposkytuje žádné údaje

Na to jsi dosel jak ?
A to pouzivam Nvidia + Ubuntu nekolik let bez problemu momentalne na kernelu 6.*
Problem je spise v uzivateli kteri se spolehaji jen na nativni balicky distribuce. Co muze delat nekomu delat o proti AMD GPU ktery taha integraci z jadra pouziti proprietarniho ovladace Nvidia. (kvuli integraci vsech funkci jako DLSS, Ray Tracing , NV_motion & blur etc)

https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/196723/en-us/
https://www.phoronix.com/news/NVIDIA-525.60.11-Linux

K dispozici jsou více či méně kompatibilní komunitní ovladače

To je taktez jen polovicni pravda. Nvidia poskytuje (propietarni buhuzel né OpenSurce) oficialni ovladace (jak pro x86, tak ARM) pro Linux jak pro Microsoft.
https://www.nvidia.com/fr-fr/drivers/unix/