Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oplatí sa mi teraz kupovať novú zostavu?

Asus rog maximus XI Code
i7 9700k 4,9Ghz
Kingston Hyper XMP CL9 DDR4 3200mhz
Seasonic Focus plus 750 gold
MSI Suprim RTX 4080
Noctua NH U14 S
Samsung 970 pro 1TB
Samsung 850 Evo 1TB
Windows 10 64bit

Nedávno som si zakupil k tejto zostave novú grafickú kartu ktorá je v popise, ale začínam mať tušenie že toho zvládne aj viac a že kvôli procesoru nedáva 100% výkon.
Hrám na UHD 3840x1600 rozlíšení. A napríklad v hre ako je God of War mi procesor pri hre už ide na 95 - 100% čo je už moc. Preto mám obavy, že v nových hrách, mi bude robiť to isté.
Myslíte že ak by som teraz si zakupil novú zostavu bude vidieť výrazny rozdiel v FPS alebo ani nie? Zostava bude viac na hry, a rozmýšlam či ist do AMD 7950X alebo do intelu i9 13900k

No píšeš zostavu ale asi myslíš desku, procesor a nejspíš DDR 5 ramky.

Kdybys vzal 13700kf tak je to 10, deska 6 a ramky 4. V případě 13900kf je to další 4tacy. A doporučil bych vodní chladič cca 4 000 na tu 13900k nezbytne pokud.ma.jet na.max.

Podle mě se to extrémně nevyplatí.

Z tvojho pohladu sa to kvoli comu nevyplatí?
Celu zostavu som nenapisal preto, lebo este sa neviem rozhodnut ci mam ostat u intelu alebo ist do amd

Tak fps som čakal v niektorych hrach ze bude viac… napriklad vo forza horizon 5 mam 140fps ked je vsetko na ultra ale ma zapnuty dlss na auto. Sk by som mal 4k rozlisenie, tak by to bolo max 100 - 105 fps… v dying light 2 mam max 110 fps a to musim mat nastavene dlss na ultra vykon

Ak by tie fps nebehali hore dole v tom Dying light ale bolo by to stabilne napríklad na tích 110fps tak by som nepoznal rozdiel. Len že ked sa napríklad otáčam a behám tak fps vtedy lieta zo 142 na 100fps a vtedy to je vidieť

tak že konečne mi dnes prišiel chladič na procesor Liquid Freezer II 420 A-RGB .
Skúšal som ho len tak navoľno zapojiť, ale zarazila ma jedna vec. A tou je jeden konektor. Konektory sú totiž dva.
Jeden som zapojil do do CPU fan ventilátory funguju, a druhý by mal podľa správnosti ísť sem https://prnt.sc/w_NCgL1Ib1fe .
len že ja som na svojej doske v manuáli nič také nenašiel. je to tento konektor https://prnt.sc/F8jsn-yqQGvU.
A musí sa to dať nejako zapojiť, ked v popise maju uvedene že socket čo mam to podporuje.

Vedel by mi niekto poradiť