Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak klonovat disk? Druhý pokus.

Zdravím.
Kdysi dřív jsem to dělal, ale teď se mi u jednoho pc nedaří,
Staré PC skládačka, win10, mb jakýsi intel, CPU I3220 4GB RAm slouží jako PC s win a s pokladním programem v prodejně detského oblečení. Na nový PC nemají peníze. Otázka je jak to zrychlit.
Autoři pokladního sw už chtějí místo plotnověho disku dát ssd. A to už jsem zkusil před 2 týdny a nezadařilo se,
V PC jsou 2 disky. 1 se systémem a programem, a druhý dodaný posléze kam se nahrávají zálohy.
Disk1 je 500 GB ale obsazeno je jen 100 GB.

před 2 týdny:
koupil jsem ssd Samsung 970 250 GB. Stáhl jsem Acronics true Image 2020 a dal na Flashku takže bootuje.
Disk 1 jsem vyndal a současně s tím ssd dal do svého PC
Nabootoval jsem Acronics a pustil klonování. Vše se tvářilo že OK
Pak jsem na to ssd mrknul ve svém PC a složky se sw a datama byly zkopírované.
Namontoval jsem SSD do toho pokladního PC kde zustal ten disk na zálohy a systém se nespustil. Bootování v setupu jsem měl nastavené správně.
Ví někdo, kde jsem udělal chybu?
Děkuji

me tam vadi ta uefi vyzva. bud bylo vadne vyrobeno boot usb, nebo probihal zvlastne boot z biosu pod windows managerem misto z flashky.

kup cd/dvd-r, vypal .iso acronis, nabootuj z mechaniky a znovu klon.
jestli neklonujes vsechny oddily, musis ale vzdy zahrnout bootsektor.