Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoke teploty CPU Intel i7-10700F

Čaute, kto mi poradí ako zlepšiť teploty..pri niektorých hráčov ako battlefield a teraz last of us mi cpu beží od 80 do 90 stupňov...grafika 76 stupňov ale viac ma trápi cpu..som amatér v tomto ..

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: Vysoke teploty (host)

Pokud nemáš úmyslně snížené otáčky ventilátoru na chladiči CPU, tak zkontroluj uchycení chladiče, jestli drží pevně.
Nepíšeš, jaký máš procesor a jakou skříň a jaký airflow. Točí se všechny ventilátory? Máš kromě na chladiči CPU ventilátor ještě alespoň jeden vzadu ve skříni pro odsávání teplého vzduchu? Jako první bych vnitřek PC zbavil veškerého prachu, hlavně ze žeber chladiče. Dá se na to koupit v jakékoliv PC prodejně stlačený vzduch, kterým stačí vnitřek PC dvakrát ročně pořádně profouknout. Stojí to pár korun a vydrží pár let (Ne, není to apríl, ten už byl). Teplotu grafiky máš v pohodě, ale u CPU je to hodně.

Procesor to vydrží a při kritické teplotě se automaticky zpomalí, aby se dokázal uchladit. 90 stupňů je ale hodně. Kup si technický líh (ideálně isporopylalkohol, ale ten asi neseženeš jen tak), sundej chladič z procesoru a pořádně očisti styčnou plochu chladiče i procesoru. Potom nanes teplovodivou pastu na procesor a vrať zpět chladič, teploty budeš mít minimálně o 10 stupňů nižší, spíš ještě nižší, tipuju minimálně o 15 stupňů. Nestojí to moc a PC bude tišší, protože větrák nepojede na tak vysoké otáčky.

Mrkni na https://www.czc.cz/pasty-chladice/produkty
Doporučuju https://www.alza.cz/arctic-mx-4-thermal-compound-4g-d5524590.htm Výborně se nanáší. Ale nedává se tam toho hodně, jen s citem. Někde najdeš članky o nanesení teplovodivé pasty na CPU. Základem je obě styčné plochy pořádně před nanesením očistit a nedávat tam toho moc.

To je dost, i u [K] verze s lehkym OC mi rárne teploty vyskocili nad 70C, jinak okolo 60-65C behem hrani narocnejsich her.
Muzes udelat zatezovy test CPU a podivat se na hodnoty napetí V-Core ?
Slysis pri zatezi ze se zvysuji otačky CPU_FAN ?

teraz last of us mi cpu beží od 80 do 90 stupňov

Na kolik % je to CPU behem hrani vytizeno ?
Neni ten Last Of nahodou Werez ? (Stahla verze z netu s crack).
V pripade ze se dostanes na chladič, a sahnes na zebro myslis ze odpovida dane teplote ? (Jestli ses na 90C a CPU chladič je spis jen vlazny, je mozne ze neni spravne nasazen).

Teploty zlepšíš když vypneš turbo procesoru.
Tím teda snížíš i o dost rychlost.
Pravděpodobně máš malý průvan vzduchu ve skříni

10700F s TDP 220W při Tau a Freezer 34 podle výrobce do 150w není dobrý nápad.
Ta 3070 se tam asi také utápí v horkém vzuchu.

Takže bych přidal vstupní nebo výstupní ventilátor do skříně ať se vzduch rychleji mění.

Můžeš tu skříň vyfotit ať je vidět vnitřek a ventilátory?