Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook jako terminál k mobilu?

Vím, že existuje funkce Link to Windows na (některých?) mobilech Samsung; stejně tak i něco jako zrcadlení obrazovky z mobilu na PC. Obrazovka mobilu se zobrazí jako okno na PC.

Ptám se, zda existuje řešení, kdy se použije mobil (Android) jako výkonný HW a slabší noťas (Windows) jako terminál.

Tedy, zda existuje SW řešení, něco jako terminal sevices ze světa Windows, kdy se mobil propojí s notebookem tak, že se notebook chová jako klient a obraz z mobilu se zobrazí jako full screen na notebooku. Na notebooku se používá klávesnice a myš, a tím se ovládají aplikace a systém na mobilu. Akorát nevím, jak by se inteligentně řešilo rozlišení mobilu (např. 2400 x 1080) oproti rozlišení notebooku (např. 1920 x 1080).

Existuje vůbec něco takovýho?

Myšlenka je taková, že by se využil výpočetní výkon mobilu - a na něm běžící aplikace - a notebook by mohl být relativně jakýkoli nevýkonný HW. Časem by se koupil novější mobil, ale noťas by sloužil dlouhodobě ve své původní konfiguraci.

AirDroid je fajn, ale o mnoho lepší mně přišel CrDroid. Samozřejmě je na uživateli, co si vybere. Ne každému vyhovuje to stejné. Mně subjektivně přišel CrDroid ze systémů, které jsem zkoušel nejvíce použitelný a dokonce lepší, než klasický Android. Oba jsou ale fajn a ne každému vyhovuje to stejné.

Díky všem za tipy, ale hledám něco trochu jinýho

... mobil propojí s notebookem tak, že se notebook chová jako klient a obraz z mobilu se zobrazí jako full screen na notebooku...

Nechci tedy na Windows okno s obsahem plochy mobilu, ale full screen a spouštět aplikace a pracovat na mobilu přes noťas.

Snad jsem to teď popsal srozumitelně. Akorát nevím, jak by se popasovalo rozdílný rozlišení na mobilu a noťasu.

Jenže často má noťas nižší rozlišení (1920 x 1080) než mobil (2400 x 1080).

Takže jsem si říkal, pokud by šel Android přesvědčit na nižší rozlišení - a to nevím, zda vůbec jde - pak by to na noťasu mohlo jet ve fullscreen.

Skoda ze neni uvedeno o jaky telefon jde.
Na Samsung jsem sem tam pouzol SamsungDEX.

Jelikoz jde o desktop verzi zobrazeni, je prace mnohem jednoduzsí :

https://www.samsung.com/cz/support/apps-services/jak-pouvat-funkci-samsung-dex/

Jine telefony poskytuji podobné funkce (Xiaomi MIUI desktop) tak jak moznost pripojit monitor pres USB -> HDMI s BT klavesnici a mysí.

Nevim jestli tvuj tel. neco podobneho podporuje, ale zrcadleni plochy mobilu jeste na praci musi byt docela opruz.