Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Distribuce Linuxu

Ahoj všem, zkouším se naučit pracovat v Linuxu, jelikož bych chtěl do budoucna dělat penetračního testera a bug huntera, dané téma mě velice zaujalo, a docela mě i to učení baví. Nyní procházím krok po kroku jednotlivé věci ohledně toho a jedna z prvních věcí byla naučit se Kali Linux jelikož je to distribuce která je k tomu připravena. S Linuxem nemám zatím žádné zkušenosti byl jsem vždy jen na win7/10. Momentálně jsem si dal na jeden PC Linux ubuntu jen na zkoušku abych vůbec viděl jak to vypadá apod. a moje otázka zní jestli mám zůstat u Ubuntu a zkoušet zde práci s terminálem + co a jak vůbec funguje. nebo mám rovnou přejít na Kali či jinou distrubuci Linuxu a jakou by jste mi doporučili? Zatím jsem si prošel v terminálu základní příkazy, vytvoření dalších uživatelů, oprávnění, root a nějaké instalace pomocí Gitu .

Předem díky všem

Určitě bych doporučil Kali Linux ktery ma předinstalovanou rozsahlou nabidku nastroju jako Hydra, Aircrack, Legion, Meduza, Speederfot, ncrack a pestrou dokumentaci.
https://www.kali.org/tools/

Jestli ti jde o to se naučit uplný zaklad, tak zcela stačí i to Ubuntu.

PS: Jako seznameni s Linux, vyber OS můžeš začít třeba zde :
https://www.linuxexpres.cz/praxe/pruvodce-linuxem

https://bis.vse.cz/texty/20_unix_tipy.html

Mimo Web stranky existuje spousta knih a návodu s postupy zdarma, počítám že Google znáš.

Pokud se na Ubuntu nechceš specializovat, tak za mě teda Ubuntu ne. Tlačí tam spoustu experimentálních věcí, které není jasné, jestli se chytnou a tak to na začátek nedává smysl.

Kali linux, jestli to má připravené aplikační prostředí pro to, co chceš dělat, tak proč ne.

Jinak ale jsou v linuxu v podstatě 3 směry vývoje a teda na pokusy buď všechny nebo si vybrat jeden směr jeho typickým a rozšířeným představitelem.

Za mě teda Debian, Fedora, Arch linux.

Sám pracuji v Debianu.

i Ubuntu je Debian based

Jo někdy na začátku, ale už se poměrně vzdálili.

Já sám jsem po prvních linuxových krůčcích na RedHatu a Mandraku přešel k Ubuntu a nedal jsem na něj dopustit. Nedávno jsem zkoušel poslední verzi a už mě to tak vytočilo, že jsem řekl a dost. Po zvažování, co teď teda, jsem se dostal k Debianu a ano to je ten správný systém jako bylo Ubuntu v době, kdy netlačili různé experimenty. Takže za mě rozhodně jít na ty konzervativní původní distra, protože kdo chce experimentovat a rozčilovat se nad spoustou nefunkčností, ten nemusí ani Ubutnu zkoušet, ale rovnou může zůstat na Windows 11. ]:)