Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můžu vytvořit web s filmy?

Dobrý den, chtěl bych vytvořit web, kde budou online ke zhlédnutí filmy,seriály (zkusit si něco takové naprogramovat), jenže nevím jestli bych neporušil nějaký zákon.. Našel jsem třeba tuhle stránku http://sledujufilmy.cz i treba https://popcorntimeonline.xyz kde jsou filmy a stránka funguje. Máte s tím někdo zkušenosti? Popř. kde sehnat/nahrát ten film, abych neměl problémy? Děkuji.

Jasně, že si můžeš vytvořit web, kde budou online ke shlédnutí filmy a seriály.
Co se týče zákona, tak to asi myslíš autorský zákon.
Abys mohl filmy a seriály sdílet tak musíš mít k jednotlivým autorským dílům oprávnění od autorů děl tyto díla užít ve smyslu § 12 AZ.
Jestli nevíš kde začít tak začít můžeš třeba Králíkovou pomstou:
https://www.csfd.cz/film/243807-kralikova-pomsta/prehled/
Ten film můžeš nahodit rovnou, je uvolněn pod licencí Creative Commons. Podobných filmů je víc.

Když je tam nahraješ sám, budeš stíhaný za neoprávněné šíření a sdílení autorských děl nebo jak se to nazývá. Velcí provozovatelé podobných služeb poskytují jen prostor na nahrávání cizích souborů s tím, že jakoby netuší a nekontrolují jejich obsah, co si tam kdo nahraje. Po upozornění na nelegálnost to ale většinou musí smazat. A taky mají právníky, kteří je z nějakých konfliktů dostanou. Kvůli tomu letos skončily například stránky Hellspy, protože majitelé neustáli tlak na neustálé stížnosti a udání. Tak si promysli, proč to chceš zkoušet, jestli na tom chceš i vydělávat je pak přitěžující okolnost a jestli máš na dobré právníky.
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-popularni-server-hellspy-definitivne-skoncil-40427673

Chceš nahrávať obsah chránený autorskými právami a ešte sa pýtaš či je to OK :-D
Ak si toto odmyslím tak je tu ešte väčší problém ale ak si sa zobudil po dekáde trvajúcej kóme tak rozumiem. S nástupom internetu v našich CZ/SK končinách bolo obdobie kedy autorské práva nikoho nezaujímali a prakticky všetci poznali niečo také ako uložto. Potom prišla zlatá éra CZT. V tom období aj tie online web stránky ktoré tu riešiš. Teraz je rok 2023 a môžeme konštatovať že je to neustále už dlhšiu dobu na ústupe. Postupne to pôjde až na totálne dno pretože existujú VOD služby ktoré svojim obsahom a mesačným poplatkom sú lákavou ponukou aj pre držgrošov. Takže chceš spraviť web na filmy ktoré sú jednak problémom z hľadiska zákonov a zároveň nebudeš mať dopyt.