Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako vrátiť späť pôvodné počasie vo Windows 10

Poradí niekto, ako vrátiť vo Windows 10 ver.22H2 zobrazenie aplikácie "Počasie" tak, ako bolo mnoho rokov doteraz zobrazované - teda v stĺpcoch a pekne po slovensky?

Po ostatnej aktualizácii Windows 10 (22H2) zo dňa 9.5.2023 sa zmenilo zobrazenie aplikácie "Počasie". Mnoho rokov bolo počasie zobrazované v stĺpcoch a pekne po slovensky a teraz jedine v angličtine, s údajmi v okienkách a s nezmyselnými údajmi a nechcenou reklamou.

Odinštaloval som ostatné aktualizácie zo dňa 9.5.2023 a pozastavil som aktualizáciu systému Windows 10 na 40 dní - nepomohlo. Obnovil som systém k dátumu 6.5.2023 a pozastavil som aktualizáciu systému Windows 10 na 40 dní. Po prvom spustení sa aplikácia "Počasie" zobrazila tak ako som ju poznal mnoho rokov. Po jej vypnutí a následnom spustení sa zobrazuje opäť jedine v angličtine a s nezmyselnými údajmi a nechcenou reklamou.

Pôvodné zobrazenie počasia:
[Pocasie1.jpg]

Terajšie zobrazenie počasia:
[Pocasie2.jpg]

Jo, taky se mně to nelíbí ... ale asi s tím nic nenaděláš, aktualizuje se to přes Store, ne přes WU (teda po obnovení starého můžeš vypnout automatické aktualizace ze Store, ale tím zastavíš aktualizace všeho ze Store, resp. budeš muset všechno ostatní aktualizovat ručně).

Ďakujem všetkým za pomoc. Aplikácia "Počasie" sa odteraz zobrazuje tak, ako tomu bolo po mnoho rokov doteraz. Postupoval som takto:
1. Stiahol som si do počítača verziu Počasia (4.53.50501.0; únor 2023) https://drive.google.com/file/d/19bx-TihDiru9qgS92MlP3ngfsdIIEonk/view kliknutím na ikonu stiahnutia, ktoré je vpravo hore. Stiahol som do počítača súbor BingWeather_4.53.50501
2. V opračnom systéme Windows 10 som pozastavil automatické aktualizácie na 35 dní - do 23.6.2023
3. Spustil som inštaláciu Počasia 2x kliknutím na stianutý súbor BingWeather_4.53.50501 a odsúhlasil som staršiu inštaláciu prepísaním tej novej z mája 2023
4. Aplikácia "Počasie" sa odteraz zobrazuje tak, ako tomu bolo po mnoho rokov doteraz zobrazované - teda pekne v stĺpcoch a aj po slovensky? Po vypnutí PC a spustení aplikácie je všetko v poriadku.

[Pocasie_preinstalovanie1.jpg] [Pocasie_preinstalovanie2.jpg]