Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako vrátiť späť pôvodné počasie vo Windows 10

Poradí niekto, ako vrátiť vo Windows 10 ver.22H2 zobrazenie aplikácie "Počasie" tak, ako bolo mnoho rokov doteraz zobrazované - teda v stĺpcoch a pekne po slovensky?

Po ostatnej aktualizácii Windows 10 (22H2) zo dňa 9.5.2023 sa zmenilo zobrazenie aplikácie "Počasie". Mnoho rokov bolo počasie zobrazované v stĺpcoch a pekne po slovensky a teraz jedine v angličtine, s údajmi v okienkách a s nezmyselnými údajmi a nechcenou reklamou.

Odinštaloval som ostatné aktualizácie zo dňa 9.5.2023 a pozastavil som aktualizáciu systému Windows 10 na 40 dní - nepomohlo. Obnovil som systém k dátumu 6.5.2023 a pozastavil som aktualizáciu systému Windows 10 na 40 dní. Po prvom spustení sa aplikácia "Počasie" zobrazila tak ako som ju poznal mnoho rokov. Po jej vypnutí a následnom spustení sa zobrazuje opäť jedine v angličtine a s nezmyselnými údajmi a nechcenou reklamou.

Pôvodné zobrazenie počasia:
[Pocasie1.jpg]

Terajšie zobrazenie počasia:
[Pocasie2.jpg]

Ďakujem všetkým za pomoc. Aplikácia "Počasie" sa odteraz zobrazuje tak, ako tomu bolo po mnoho rokov doteraz. Postupoval som takto:
1. Stiahol som si do počítača verziu Počasia (4.53.50501.0; únor 2023) https://drive.google.com/file/d/19bx-TihDiru9qgS92MlP3ngfsdIIEonk/view kliknutím na ikonu stiahnutia, ktoré je vpravo hore. Stiahol som do počítača súbor BingWeather_4.53.50501
2. V opračnom systéme Windows 10 som pozastavil automatické aktualizácie na 35 dní - do 23.6.2023
3. Spustil som inštaláciu Počasia 2x kliknutím na stianutý súbor BingWeather_4.53.50501 a odsúhlasil som staršiu inštaláciu prepísaním tej novej z mája 2023
4. Aplikácia "Počasie" sa odteraz zobrazuje tak, ako tomu bolo po mnoho rokov doteraz zobrazované - teda pekne v stĺpcoch a aj po slovensky? Po vypnutí PC a spustení aplikácie je všetko v poriadku.

[Pocasie_preinstalovanie1.jpg] [Pocasie_preinstalovanie2.jpg]