Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Horuci USB flash disk

Zdravim,

pri upratovani som nasiel starsi USB kluc Goodram/viem biedna znacka/,32Gb,funguje skvele,
len ma zaraza ze po istej dobe ked je vsunuty do PC alebo Settopboxu je taky vriaci ze ho neudrzim,/je kovovy/,

cim to je?

radsej ho mam vyhodit,ci co s nim,mam obavy ho pouzivat.

diky za rady.

je taky vriaci ze ho neudrzim

Nepřeháněj, víc jak 70 stupňů to nemá. Je to sice dost, ale nic nehrozí. Možná tam jde o něco vyšší proud, než je potřeba, těžko říct. Můžeš ji zkusit zapojit do předního panelu nebo přes nějaký USB HUB. Problém v tom ale nevidím, klidně ji používej dál. Pokud by se začaly tavit plasty, tak by to bylo horší... Kdyby byla celoplastová, tak si toho ani nevšimneš, protože plast nepřenáší teplo :-)

Zažil jsem hodně, ale tak horký flash disk ještě ne. Myslíš, že by nepomohlo dát na něj nějaký pasivní chladič? Třeba něco takového https://www.czc.cz/axagon-clr-m2l6-hlinikovy-pasivni-chladic-pro-m-2-2280-ssd-vyska-6-mm/312682/produkt
Myslím, že by to o pár stupňů teplotu srazilo a i kdyby ne, tak bych si ho dal na SSD disk. Je to jen tip, kdyby ses vyloženě nudil. Navíc to něco málo přidá na životnosti, takže na škodu to určitě není a budeš jediný široko daleko, kdo má "podivnou" flešku :-)

slusne kingstony jsou jen ty drahe. levne jsou pri zapisu stejne pomale jako ty noname. prave kvuli tomu, ze ma kingston v sortimentu i naprosty odpad, ho mezi flashkami za kvalitni znacku nepovazuju - je to jen spotrebak.

kdyz chcu trochu rychlejsi disk, jsou na trhu uz starsi "adata s102" ve 2 barvach.

u nekterych/prumyslovych pc byvaji usb konektory tesne vedle sebe a tam to chce jeste tenci flasku.

s tenkymi a malymi flashkami je znama potiz: casto maji uvnitr jednoduchy radic a tim nizkou rychlost.

tluste, siroke, gumove a jinak velke flashky uz dnes odmitam, i kdyby byly jakkoli rychle.