Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová zostava - tento víkend objednávam

Zdravim,

Neni tomu tak dávno čo som sem písal ohladom problemu s mrtvou doskou čo som bol núteny dat pc do opravy kde bol 4 tyzdne. Dnes sa mi vratil spät neopraveny a ja som nuteny kupovat novy.
Komponenty zo stareho pc : ramky, procesor budem predávať.

O nove komponenty som sa sem prišiel poradiť

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm?sharelist=6F67676E6A6E6776611

Mám predvybrané komponenty. Ak by bol nejaky navrh na úpravu tak poprosim o zdôvodnenie

Zdroj, graficku kartu, chladič na procesor už mám

Nechápem jednu vec, kupuješ high-end PC za tisíce eur ak tam prirátam už komponenty ktoré máš tak riadna pálka. Prídeš sa poradiť na poradňu kde ľudia zadarmo a bez garancie radia ostatným. Nehnevaj sa ale ak by som do niečoho vrážal tisíce ja tak sa poradím s odborníkom o ktorom si niečo overím a nepočúvam neznámych ľudí. Nechcem týmto nijak uraziť ľudí čo sem občas prídu niekomu poradiť. Chcem len povedať že nikde nie je garancia a ak ide o veľké sumy tak to viac na mieste riešiť s niekým osobne. V tvojej triede nemáš až tak šancu spraviť chybu, za tie peniaze šmejd nekúpiš lenže občas je to už zbytočné priplácanie. Ja mám už dlhšie názor že je najlepšia stredná trieda. Taktiež je otázka či to naozaj potrebuješ a využiješ. Treba si to vopred zistiť čo budeš potrebovať. Ak s peniazmi nemáš problém a je pre teba PC napríklad za 5000€ bežná a bezproblémová čiastka na utratenie tak v tom prípade sa ti oplatí ten hi-end pretože to vydrží dlhšie než to bude výkonovo staré. Na poradni zvyčajne ľudia chcú low-end alebo strednú triedu pretože tam sa počíta cena/výkon.

Ja som si to už viackrát kontroloval. Hlsvne podla videi s youtube kde da zhodovali. Máš pravdu neni to malá čiastka čo dom do toho vrazil, sle toto je naposledy. Preto si kupujem kvalitnejšie komponenty, lepo pevne verím, že výkonu bude mať dosť aj po 10 rokoch. Preto už neplánujem donho vrážať už žiadne peniaze. Toto je naposledy. Ak sa nájodou stane že mi odíde, tak prejdem na macbook a skončím s hrami

Komponenty som už objdnal, tak držte všetci palce aby sa ho o zýždeň podarilo zložiť

10 rokov si chcel predpokladám aj tú dosku ktorú si odrovnal pri domácom servise :-D
Spomínam si na ten topic ktorý tu bol nedávno, neber vtipkovanie v zlom ja len že či podobne neskončí aj nová doska. Mimochodom myslíš že tento hi-end bude teda v roku 2033 fajn? Skús si to preniesť do 2013 a aký je ten hi-end z toho roku dnes - https://www.youtube.com/watch?v=p3V-7GGEKp8 zhruba niečo takéto. Za 10 rokov tu bude určite vyšší štandard rozlíšenia a freq. Tieto veci idú neustále neskutočne vpred. Podobne ako v súčasnosti štvú ľudí staršie štandardy tak to bude aj v budúcnosti. Preto má najväčší zmysel stredná trieda.

Odrovnal som si ju kôli tomu lebo som sa ponáhľal a to som nemal. Proste chcel som mlademu urobiť radosť a spustiť mu hru aj ked som to nemal robiť. Doplatil som za to - tak mi treba… rovnaku chybu už nespravím.

Čo sa týka toho tvojho porovnania tak to možno bude platiť pre novú mladú generáciu čo sa bude za tým hnať. Nie pre mňa. Mne to výkonnostne bude stačiť aj na viac sko 10 rokov už len preto, lebo viem že nepríde nič čo by mi pc slebo grafiku tak zaťažilo. Jedine nahovno optimalizovane hry.

Či že ja sa neobavam. Iba toho aby mi pc dlho vydržal

Prídeš sa poradiť na poradňu kde ľudia zadarmo a bez garancie radia ostatným. Nehnevaj sa ale ak by som do niečoho vrážal tisíce ja tak sa poradím s odborníkom o ktorom si niečo overím a nepočúvam neznámych ľudí.

Tak proč sem vůbec chodíš, když nevěříš, že lidi dokážou poradit i zdarma, bez nároku na odměnu a daleko lépe ze svých zkušeností? Kážeš vodu a piješ víno??? Tomu se říká "koníček" a rada je to nejmenší, co může člověk udělat, aby pomohl druhému. Proč by to dělal? Pro jeho EGO a dobrý pocit, že někomu pomohl. To asi bohužel neznáš... Proč Ti servis většinou odmítne opravu základní desky? Protože náklady na mzdu jsou ve finále vyšší, než koupit novou desku. A to třeba reballing vyjde na pár desetikorun, ale člověk musí počítat s tím, že ta práce a materiál taky něco stojí a výsledek je taky nejistý. Když se to ale podaří, je to k nezaplacení...

Snažil som sa len naznačiť že je na mieste trocha opatrnosti keď už ide o drahý kus HW. Práve preto tu chodím ako píšeš o tých skúsenostiach. Je totiž pravdou že odborník(obchod, servis...) s nejakým napojením na predaj má motiváciu posúvať zákazníkovi aj to horšie ak si to značka u neho zaplatí a to isté rôzne verejné články ktoré tiež niekto píše za odmenu. Preto je niekedy osobná skúsenosť na nezaplatenie.

4týdny bez PC ??? To bych nedal.

No já tam vidím tři věci. Desku, ramku a zdroj dohromady za 800.

Ramku bych 64 nebral vzal bych rychlou 32giga 6400 cl 32 s AMD Expo.
Např
https://www.alza.cz/apacer-panther-32gb-kit-ddr5-6400mhz-cl32-rgb-d7742789.htm
DDR5 paměti jsou teprve na začátku dráhy, za rok dva tu zřejmě budou rychlejší.

Pokud chceš mermomocí 64 i za cenu toho že to bude pomalejší tak ber s AMD Expo.

😂 švagor mi povedal že mi ho poskladá tak som to chcel čím skôr objednať ak by náhodou dodanie trvalo dlho. A oni mi tie komponenty doručia zajtra 😂

Samozrejme dám vedieť. Ved preto sem už roky chodím 😉. Ja od toho očakávam veľa, podľa disku čo som mal predtym samsung 970pro a teraz tam bude 990pro bude system rychlejší. A čo sa týka procesora, tak tam očakávam nárast fps asi o 10fps lebo nie v každej hre procesor stíhal.

Napríklad v hre God of War mi išiel procesor na 98% a pri novších procesoroch to ide ledva na 40%.

Tak som zvedavy. Ale nebudem moc hovorit dopredu lebo este nie je zlozeny. A nechcem si priniesť neštastie 😄