Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztratil se mi z nabídky Start Win10 Print Manager

Dobrý večer! V nabídce Start Win10 se mi ztratila položka ovládáni tiskárny Samsung SLM2070W "Samsung Manager" (viz. příloha). Jinak se zdá, že vše funguje. Když dám tisknout dokument třeba z Wordu, tak ho vytiskne. Teď jsem potřeboval zkopírovat do PC 2 stránky a Samsung Manager ve Startu není. Nakonec jsem to vyřešil přes Samsung Printer Experience, který v nabídce Start zůstal (opět viz.příloha) a kopii jsem do PC dostal. Je to ale celkem dost složité a nepřehledné pro nějaké nastavení a tak. Nevíte, jak ten Samsung Manager dostat zpět do nabídky Start?
Hledal jsem nějaký bod obnovení, že bych to posunul o nějaký měsíc nazpátek, ale našel jsem jenom návrat do továrního nastavení.

Zkusil bych ho nainstalovat znova a pak restartovat PC. Stáhnout lze zde-pod záložkou Software:
https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/samsung-xpress-sl-m2070-laser-multifunction-printer-series/16450377/model/16450387
Nebo postupuj podle manuálu- str.32:

Reinstalace ovladače
Pokud ovladač tiskárny nepracuje správně, přeinstalujte ovladač podle
následujících kroků.
1/ V nabídce Začátek vyberte Programy nebo Všechny programy >
Samsung Printers > Odinstalovat software tiskárny Samsung.
2/ Postupujte podle pokynů v okně instalace.
3/ Vložte disk CD se softwarem do jednotky CD-ROM a znovu
nainstalujte ovladač (viz „Místní instalace ovladače“ na straně 31)

Děkuji, ale té přeinstalaci bych se rád vyhnul. Mám ji zapojenou přes WIFI, je to skvělá věc, protože může být v jiném pokoji. Při instalaci jsem měl ale hodně problému, hodně jsem se taky ttehdy tady ptal, takže nejspíš bych se ptal znova. Když ale nebude zbytí, budu muset přeinstalovat.

Ano něco podobného by mi stačilo, jenže kde najít ty ikony pro spuštění. Já jsem našel toto (viz. příloha, máš tam i cestu). Jenže kromě Setup. exe a uninstal.exe tam ve složkách žádné spustitelné soubory nejsou. Jinak jak se koukneš na ty složky, tak přesně pod těmi názvy jsem měl v nabidce Start po rozkliknutí složky Samsung Printer tyto položky, které jsem mohl spouštět. A teď tam právě ta položka Samsung Printer není. Do PC jsem nic neinstaloval snad 2 roky, jen aktualizace Win. Nechci moc experimentovat, protože tiskárnu celkem často používam a nerad bych něco zbytečně pokazil. Jak jsem psal. S tiskem není problém, ten se spouští přímo v aplikacích (office, Acropad reader atd). Problém je když chci něco oscenovat do PC

Když spustíš ten OrderSupplies tak se nic nestane? No asi bych to zkusil klasickou starou metodou. Odinstaluj veškeré ovladače k tiskárně, tiskárnu odpoj a restartuj PC. Tiskárnu měj stále odpojenou a nainstaluj potřebný software a až na vyzvání instalátoru ji připoj, dříve ne. Tohle zabralo vždycky. Snad se podaří.

Ano je tam, dokonce mi tam píše, "Toto zařízení pracuje správně". Ale jak jsem psal, já nemám problém vytisknout cokoli z Office, Acrobat atd., protože tam je tlačítko tisk přímo v dané aplikaci. Mě jde spíše o to ovládaní. Třeba když chci skenovat do PC, nemám se tam jak dostat. Naštěstí se mi to povedlo přes ten "Samsung Printer Experience". Jenže tam je dost omezené nastavení scanu, tisku, místo ukládani atd.
Omlouvám se, že nereaguji hned, ale mám dnes hodně povinnost a jdu na odpolední směnu. Každopádně moc děkuji za snahu!

V pohodě, o nic nejde. Možná zkus pohledat nějaký alternativní software, určitě nějaký bude a bude mnohem lepší. Nic konkrétního Ti bohužel doporučit nemůžu, protože tu tiskárnu nemám k dispozici, ale něco k plné spokojenosti při troše hledání určitě najdeš.

Tak sa pozri do zložky Samsung M2070 series - tam by malo byť ovládanie funkcií a aplikácií tej tlačiarne. Môžeš pridať do Star, na plochu a po kliknutí by malo vypľuť ovládacie rozhranie funkcií (nemám Samsung printer, ale HP a tiež idem cez HP **** series a v nej sa objaví tlač, skenovanie, kopírovanie, údržba).

No máš tam ovladače z roku 2015, to se možná Win10 po nějaké aktualizaci nelíbí, když nové jsou z 09/2022. Zkusil bych nainstalovat jen ten Samsung Easy Printer Manager V2.00.01.35 28.9 MB Sep 30, 2022 z odkazu nahoře.

Divný, že Google aplikaci "Samsung Manager" nezná. Nejmenovalo se to náhodou jinak a nehledáš to blbě?

Jinak nechápu k čemu je to potřeba. Tiskárnu v programech píšeš vidíš a skenovat můžeš přes standardní rozhraní ve Windows.

V Průzkumníku v adresním řádku dej

"Ovládací panely\Hardware a zvuk\Zařízení a tiskárny"

Měl bys tam mít Samsung tiskárnu a Samsung skener. Buď dvojklik na ten skener nebo pravým tlačítkem a "skenovat".

Nebo si v programech vyhledej "Nástroj fax a skener". Dole vlevo zvol skener a dej skenovat.

(Píšu to z paměti, může to být i s trochu jinýma názvama, nějakou podobnou Samsung multifunkci má ségra a už je to delší dobu, co jsem jí to nastavoval a něco tam skenoval.)

MS před časem změnil model pro programy typu "Control panel" pro grafiku (původně součást ovladačů), takže teď se instalují "Ze Store" a ne do Program Files (DCH typ). Při "kompletní nové instalaci" se nainstalují automaticky, ale dají se stáhnout i "individuálně". Netýká se to i ovladačů tiskárny ???