Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nocne videnie

ahojte,
neviete mi poradit ci by sa dalo na nocnom videni prerobit napajanie ako zdroj-powerbanku? teraz je napajanie na baterie AAA 6ks ale velmi rychlo sa vybijaju preto by som to chcel prerobit na powerbanku.

Pokud jde o běžné sériové zapojení, tak jde o 6x1,5V, tedy 9V, a to s běžnou powerbankou, která dává 5V pro USB nedáš. Můžeš si samozřejmě udělat DC-DC konvertor, ale tam musíš počítat zase s limitem proudového odběru jak samotného DC-DC konvertoru (např toto: https://www.amazon.com/Voltage-Converter-Qutaway-Adjustable-Transformer/dp/B073N2HG78?th=1), tak schopnosti powerbanky dodávat proud (typicky končí na 2A).

Takže vem multimetr a měř. Jak napětí na výstupu z baterkového modulu, tak proud (budeš muset přerušit obvod a vložit do něj ampérmetr). Podle toho zjistíš, jestli se to dá či ne.

Opravuji, vadaskou nic nezměříš v tomto případě.
Jednak nejde o to změřit jestli je tam napětí, to při 3 článcích tam nějaké bude.
Druhá věc je změřit vadaskou 4,5V nebo 9V a to se ti nepodaří. A nepodaří se ti to ani pohmatem :-P
Jinak řešíš blbosti, protože tady šlo o zjištění toho, zda je to noční vidění napájené 2x 4,5V nebo 1x 9V.

Jinak jak prosím vadaskou změříš, jestli je tam proud?

A jak měříš vadaskou proud?

Když se rozsvítí dioda, tak je tam napětí a když ne, tak tam není. Kolik je tam voltů většinou nezjistíš (u těch starých), ale jako základ to naprosto stačí abych věděl, že to může někoho dokonce i zabít nebo jestli je to bezpečné. Na zjištění proudu je tam průhledná stupnice hned vedle a víš to odhadem podle svítivosti vedle stupnice. Jestli půjdu dnes nebo zítrado dílny (asi ano), hodím sem nějaké foto a hned budeš vědět. Mám chuť tam jít už teď a vyfotit Ti ji, třeba to stihnu ještě dnes. Taky mě zajímá rok výroby, tak ji musím najít, ale myslím, že je hodně stará. No nic, jdu pomalu hledat a jestli nenajdu, tak ráno ji najde drahá polovička, doufám :-)

Tak na powrbanku to předělat nepůjde. Ty sama baterie by šlo nejlíp zkusit vyměnit za šest nabíjecích Aku pokud to zkoušené nižší napětí 6x1.2v.

Ještě bych si dovedl představit článek 3x 18650 s stepdown měničem a ochranou proti vybití.

Powerbanka ti da na vystupu 5V. Protoze nocni videni nema QC nebo PD protokol, z powerbanky vic nedostanes.
Pokud si to chces poskladat sam, pak 3 clanky do serie a libovolny pocet k nim paralelne. K tomu BMS pro 3 clanky. A za to pak omezovac na 9V.
BMS ti ochrani i to nabijeni, ty male v sobe obsahuji PDC.
Pokud to das do nejake krabicky, pak to muzes nabijet i jednotlive v nejake nabijecce pro LiOn.
I obycejne 3x18650 ti daji nekolikanasobnou kapacitu 6 AAA článků.