Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Citacka QR kodov cez RDP (Pohoda)

Dnes som rozbehaval zakaznikovi citacku QR kodov.
Na prvom klientovi to slo, citacka si vytvorila nacitanim QR kodu virtualny com port, na klientovi oznaceny ako com4, na servri v programe (Pohoda) sa zjavil com4 a citacka citala.
Na druhom pc vsak uz program hlasil, ze zariadenie na com4 nie je dostupne.
Predpokladal som, ze asi konflikt com portov, co zostali po predchadzajucom rdp userovi, tak som na druhom pc premenoval com4 na com5, ale program na servri ponukal len com3 a com4.

Co je zaujimave...pc2 mal com1,2,3 a pridal som virtualny , premnovany potom na 5, ale program na servri tvrdil, ze vidim len com3 a com4.
Co je dalej zaujimave, ze ziadne com porty nie su viditelne v spravcovi zariadeni, ale cez cmd som si nechal vypisat zoznam com portov a tam vidim len com3 (z pc1), aj ked program komunikuje s citackou cez com4.
Vyskusal som este tretie pc, kde som dopadol rovnako ako na druhom, cize vo finale viem citacku pouzivat len z pc1.
Platena podpora Stormware (vyrobca Pohoda systemu) zareagovalo ako vzdy...cize nijako, mam si pozriet ich manual, kde sa pise akurat to, ze citacka musi mat com port (ak nema tak treba spravit virtualny) a o RDP tam nie je ani slovo. Chlapik na podpore sa ani neunuval pozriet na server a skusit s tym nejako pohnut a mna uz nic nenapada.

že se vůbec sereš s COM porty, tohle je technologie tak do výroby k pásu nebo do obchodu ke kase. Na RDP bych doporučoval zásadně čtečky s KB wedge, je s tím daleko míň práce a hlavně se to dá nastavit tak, aby to fungovalo s jakoukoli klávesnicí a funguje to úplně všude- bez problémů.

K tvému problému: v rdp klientovi máš správně nastaveno mapování com portů? Ve správci HW to na serveru neuvidíš, protože to jsou porty z RDP session.

Ale rozhodně bych se kouknul, zda ta čtečka nemá i USB režim s emulací klofny. Co je to za model?

No to s USB mne take napadlo, ale drzel jsem se oficialniho postupu vyrobce (strana 3) kde mapauji primo porty COM.

PS : Vyrobce uvadi :
""Pro dosažení plné funkčnosti v programu POHODA musí čtečka komunikovat pomocí sériového portu,
v systému Windows musí mít přiřazen konkrétní COM port""

- K USB pisou a co me zmatlo je :
""Režim USB HID (POS) dle USB.org podporují pouze některé novější typy čteček"".

Fleg : Zkus se podivat zde, kde je uvedeno i RDP mozna je tam nejaka uzitecna informace.
https://www.stormware.cz/dnload/konfiguracni-listy/1_0Zak_ctecky-carovych-kodu.pdf