Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrome nenaběhne

Zdravím,
Nejde mi spustit Chrome,ještě dnes dopoledne bez problémů a ted když na něj kliknu tak se jakoby začne spouštět a během sekundy úvodní okno zmizí.Absolutně netuším o co jde.
Ještě jsem se s tím nesetkal.Restarty jsem zkoušel.Na pozadí neběží.zkusil jsem jej i znova stáhnout,normálně se instaloval a když mělo defaultně naběhnout úvodní okno,udělalo to to samé jak jsem psal výše,hned zmizelo...
Věděl by někdo o co jde?
Mam Win7.
Předem díky.

Malwarebytes nepoužívám,nemám ani antivir již několik let.A Chrom mám jako výchozí prohlížeč,ted babo rad...v ntb mam identický systém plus sw a chrome na něm ted jede.

Doplnuji,porovnával jsem složky chrome v pc a ntb a všiml jsem si že v ntb je nainstalován normálně v program files a v pc v program files/*86/

v program files ... máš 64bit verzi chrome, nebo je (dnes už spíš teoreticky) verze windows 32bit
v program files(x86) ... 32bit chrome v 64bit windows ... to je ten nejedoucí. když ti nefunguje, tak ho odinstaluj a nainstaluj 64bit.

přesto podezírám nějaký zprasený doplněk (v appdata). režim bez doplňků:

chrome.exe –disable-extensions

(v příkazovém řádku nebo v zástupci)

nemá cenu hodinu vysvětlovat základy windows a příkazový řádek.

najdi si na ploše zástupce ke spouštění chrome, nebo najdi chrome na disku.
udělej si na ploše druhého zástupce, pro odlišení ho pojmenuj "chrobák bez doplňků".
ve vlastnostech toho zástupce se ti zobrazí "cíl" s celou cestou k "chrome.exe": úplně na konec za uvozovky přidej mezeru a přikopíruj: –-disable-extensions

bacha na to, teď se dívám na příklady na netu, jejich syntaxe začíná 2 pomlčkami:
https://www.alphr.com/how-to-disable-extensions-in-chrome/
https://techdows.com/2013/05/how-to-disable-all-extensions-when-you-cant-open-the-chrome-browser.html

Tak jsem Chrome bez doplnků takto otevřel,ale nevěděl jsem jak zjistit který doplněk to dělá,když poté nejsou vidět...nicméně jsem znova ve vlastnostech zástupce Chrome dal původní cestu s doplnky a Chrome normálně naběhl.A ted se v tom vyznej...

Každopádně díky za rady a už mám trochu šajn jak tyto problémy do budoucna pořešit.

Files *86 - je to priečinok, kam defaultne OS inštaluje 32-bit aplikácie, ale môže sa tam (ak si určíš cestu) aj 64-bit verzia (a naopak). Týmto to nebude. A ako quido poznamenal - pokiaľ stiahneš 6+4-bit GChr - automaticky (defaultne) sa nainštaluje do Files (pre 64-bit aplikácie).

Prejdi napríklad na https://brave.com/ je to vlastne takmer to isté, podporuje aj add-on pre chrome. Navyše máš tam vstavané blokovače reklam a iného balastu + užitočné funkcionality. Neber v zlom že ti radím prechod na iný prehliadač ale ak som sa v živote niekedy niečo naučil tak určite nemá zmysel riešiť nefungujúci prehliadač ak nepomôže reinštalácia. Hlavou múr neprebiješ a ak aj áno tak ti to zaberie oveľa viac času ako prechod na nový prehliadač. Záložky si vieš ľahko presunúť... Inak ten W7 už nemá podporu.

quido123 takže 1GB je problém pre úplne elementárny SW každého PC? Ak toto napíšeš niekedy pred 15 rokmi tak už vtedy by to bolo divné. Ak máš extrémne malé úložisko, WIN7 a riešiš spotrebu CPU/RAM tak chybu nehľadaj v prehliadači webu. Kúpiť po nejakej dobe nový PC/NTB je už nevyhnutnosť a ak za každú cenu chceš šetriť a trápiť sa tak za predpokladu že potrebuješ len základné použitie tak prejdi na HW nenáročný linux(napríklad mint xfce alebo zorin lite), mnohé staré mašiny na tom vedia dobre slúžiť obzvlášť ak sa jedná o starú konfiguráciu kde doložíš nové SSD za HDD.

Lukas1982 dobre radí firefox. Ten je taktiež výborný prehliadač. Ak jedného dňa niečo prestane fungovať v brave tak neváham a okamžite prejdem na firefox. Ten je dosť možné lepší ako brave v mnoho ohľadoch.

Já zase nemůžu říct špatné slovo na prohlížeč Brave, taky fajn.

Ak jedného dňa niečo prestane fungovať v Brave tak neváham a okamžite prejdem na firefox.

U mě to bude naopak , ale snad to bude fungovat FF správně pořád :-) Kdysi jsem zkoušel i Safari. Taky pohoda, ale zase malinko jiné. Jak jsme každý zvyklí na něco jiného, tak je těžké přecházet na jiný prohlížeč, který vypadá v základu jinak.

Říct obecně, který prohlížeč je nejlepší bych si nedovolil a vlastně to ani nevím. Jeden prohlížeč co mně nesmí do PC je Chrome a stejně ani nevím proč.
Možná kvůli instalaci nějakých programů, kde se jako doplněk instaluje Chrome. Špatný není, ale tohle mě štve. Hodně uživatelů si nainstaluje k nějakému programu i další, který ani nechtěl.

FF určite nebude pomalý. Pomalé prehliadače boli vždy tie od MS čiže explorer a teraz edge. Prehliadače od MS sú obecne tie najhoršie a neide len o tú rýchlosť, tá sa môže zdať možno aj dobrá ale po čase ťa ten prehliadač uštve. Je to vynútený prehliadač MS, len ho otvorím a vybehne na mňa armáda konín od výmislu sveta. Ani to neskúšam zisťovať či to všetko pôjde vypnúť ale jasné že nepôjde. Prečo by si chcel iný vyhľadávač ako ten ich bing. FF je obecne veľmi dobrý a zameraný na bezpečnosť. Chrome bol vždy spoľahlivý a rýchly ale časom mi začalo vadiť kto je autor prehliadača. Alphabet má neuveriteľný monopol a každý užívateľ by už sa mal zamyslieť či to chce ešte viac podporovať. Používame od nich vyhľadávač, mobilný OS, youtube, email a prehliadač. Lenže pre mňa napríklad je nutnosťou jedine ten mobilný OS a youtube. Všetko ostatné sa bez straty hodnoty dá nahradiť dokonca lepšou alternatívou. Kedysi bola dobrá aj opera, dnes by som ale už nechcel. Máš aj iné prehliadače ako je ten brave alebo som počul niečo o vivaldi a duckduckgo. Skús pozrieť...