Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předbíhání hodin na desktopu

Mám 10 let starý desktop a tím pádem i baterku která zajišťuje BIOS řekněme že ten desktop nejel asi tak půl roku samozřejmě někdy jsem ho měj zapnutý ale nepravidelně tento pátek i dnes a obou dvou případech jsem musel synchronizovat systémové hodiny protože se předbyhali tak o cca o pět minut může za tím být baterka ? díky

baterka stojí 20-30kč. co udělá víťa? napíše sem dotaz.

pro ostatní zvědavé: synchronizace času s netem řeší služba w32time, už možná 25 let:

sc query w32time
reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time | find /i "start"
reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\Parameters

používá klasický ntp protokol, při členství v doméně se automaticky synchronizuje s doménovým řadičem.

taky to jde jednorázově synchronizovat z příkazového řádku, třeba zástupcem v "pospuštění", to už fungovalo snad ve win95:

net time \\195.113.144.238 /set

grafický nastavovací dialog by se spouštěl (kromě klikání myší vpravo dole):

timedate.cpl

něco chce admošská práva, ale základy windows snad vysvětlovat nemusíme. jak říkají staří návštěvníci poradny: "máš to na google" (když jsou tazatelé líní si vyčíst syntaxi)

To on ji třeba koupí, až najde tu nejlevnější v ČR s dopravou zdarma.:-) Ale pak se bude muset znovu ujistit, že ji opravdu může vyměnit. Před měsícem měl jen potencionální otázku, ovšem teď už je to vážné a na vánoce třeba zjistíme, jak to celé dopadlo.:-D