Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pridanie SSD disku do notebooku

Zdravim radci,

mam tu starsi notebook,rad by som ho ozivil pre deti,/je pomalsi/.ma 320GB HDD,chcel by som tam dat SSD disk,
len neviem aky tam pasuje,respektive ci si mozem nechat aj tento/a pridat SSD/.som cital ze tam mozem dat aj nejaky maly ssd,NVMe daco,ale moc sa tomu nerozumiem,preto sa pytam.Notebook je HP 450G2,I3 5005U,4GB Ram DDR3,HD5500.

diky za rady.

Podle disku soudím, že se jedná o nějakého starého harcovníka, tam M.2 slot asi nebude. Možná tam bude mSATA port, ale s ohledem na ceny bych nic neřešil a "na sichr" koupil klasické SATA SSD (512GB-1TB) a nahradil jím ten obstarožní HDD.

https://pevne-disky.heureka.cz/wd-blue-sa510-500gb-wds500g3b0a/#prehled/
https://pevne-disky.heureka.cz/wd-blue-sa510-1tb-wds100t3b0a/#prehled/

Počítač můžeš kuchnout a kouknout, možná tam najdeš mSATA port, pak např.

https://pevne-disky.heureka.cz/kingston-kc600-512gb-skc600ms-512g/#prehled/

... ale za mě nedává smysl v tom počítači držet i starý pomalý HDD, za podobnou cenu mSATA kartičky máš 1TB SATA SSD

tak stary kram asi nezna m.2 sloty pro nvme disk. bud to zespodu otevrit a podivat se, nebo si vygooglit datasheet toho kramu.

zaroven zkontrolovat, ze to ma 2 sloty ram a osazeny nejspis jen jeden. opsat typ, nebo vycist v cpu-z.

ten kram nikdy nebude trhac asfaltu ani delo na detske hry.
- ma slaby jen 2jadrovy procesor i3, v nem slabsi grafiku,
- malou pomalejsi ram, ta nejspis pujde rozsirit stejnym typem z bazaru,
- pomaly 2.5" disk na vyhozeni, pujde nahradit: mx500, ssd230s

jestli je stara instalace pouzitelna, pujde naklonovat na novy ssd.
jinak instalovat system s ovladaci znovu. win10 se po pripojeni na net aktivuji samy.

stary ssd pak pouzit jako externi disk treba na zalohy fotek nebo jako box na filmy.

Diky za rady.mozem tam dat m2 2242,je tam volny ten slot,ake su dobre?,dal by som tam system.este mam aj jeden volny slot na ram,dokupim este jednu Samsung 1600MHz,8Gb to uz by sa dalo daco pohrat,aspon hry do roku 2016,na tej HD grafike sa daju spustit hry celkom fajn,samozrejme na low,som pozeral nejake video.