Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neuznání reklamace myši

Zdravím, je normální aby se jako důvod uvádělo že jsem prostě myš používal? Děkuji

Popis závady: Dobrý den, na myši blbne kolečko, chci jet třeba dolů na stránce a chvílema to jede dolů pak zas nahoru i kdyz se pohybuju furt jedním směrem, nedá se stím normálně pracovat. (vyzkoušen restart myši i jiné pc) děkuji

Vyjádření technika: Neuznana reklamace.Nejedna se o vyrobni vadu, ale o nadmerne mechanicke opotrebeni produktu zpusobene jeho pouzivanim a znecisteni scrollovaciho kolecka.

Koupeno 8.7.2022

Roccat má support, koukal jsem na jejich web a dá se jim tam na support napsat.

Kontaktoval bych je a zeptal bych se jich být na tvém místě. Po jednom roce opotřebení kolečka se mi nezdá. Co to znečištění? Bylo to provozováno na nějakém prašném místě a jsou tam patrné stopy po znečištění? Pokud ne, tak si myslim, že reklamační technik kecal a ani to na reklamaci k výrobci neposlal.

Kde to bylo kupováno a u koho jsi to reklamoval?

Hele bylo to používáno normálně doma v pokoji, nikdy jsem na to nic nevylil ani nic jiného, na tom kolecku jsou vroubky a bylo tam videt mezi těmi vroubkami taková ta rekl bych bezna "spina" ostatní jsem pred odeslanim vycistil ale todle jsem nechal, dik ten support zkusim

Koupil a reklamoval jsem to pres czc

Nenechal bych se odbýt, "opotřebení" je nesmysl. BTW - mám několik myší které slouží už drahně let, a u žádné se nikdy nezmařilo kolečko (dekodér pro rolování kolečkem). Vyměnil jsem nějaké mikrospínače v tlačítkách, ale kolečka kolečují naprosto pohodě doteď. Vlastně snad nikdy u žádné myši jsem nemusel řešit problémy s rolováním kolečkem.

Když to vemu od nejstarší -

Steel Series Diablo III mouse, 10+ let, šlape doteď včetně původních mikrospínačů, po letech se rozblemcalo pogumování povrchu/odrbal jsem
A4tech x710bk, nějakých 6-7 let? denního používání v práci, skvělá myš za pár korun, po letech vyměněn jeden mikrospínač
Cherry MW 231, dlouho (nevím kolik let) - levná bezdrátová myš na dvě AA se skvělou výdrží, k notebooku, po záruce vyměněny mikrospínače komplet.

Ale aby po roce nešlo kolečko a tvrdili něco o opotřebení, s tím bych je poslal někam.

Myš Mrdkosoft nevím jaký model, cena cca 800Kč. Po půl roce ten samý problém s kolečkem, reklamace vyřešená výměnou za nový kus. Nová mě vydržela také 6 měsíců než nastal ten samí problém, to už jsem dostal peníze zpět. Raději jsem pak sáhl po Logitechu který mají většinou kolečko řešené opticky.

Koukni na můj podpis. Neskutečně moc stížností na reklamace na CZC tam evidují. Já si hned myslel, že to je odpověď od CZC, ale nechtěl jsem hned předjímat. Normálně se na reklamaci vysrali a vyjebali s tebou, fakt hroznej obchod.
Rozhodně napiš do Roccatu a zkus to přes ně.

Jenže se podívej na tom webu na stížnosti na CZC a na druhé záložce si otevři stížnosti na Alzu. Ta je ještě větší a přitom na CZC převažují konstruktivní stížnosti podobné tomuto dotazu, zatímco na Alze převažují blbosti typu, že si chtěl koupit černou klávesnici, ale prodali mu bílou klávesnici, kterou si naklikal v eshopu, ale on chtěl prostě jinou barvu. :-D

Jinými slovy u obou jsou při velkém objemu reklamace velmi pravděpodobně stejné kvantity vzhledem k prodanému množství produktů, což je logické, protože prodávají to samé, ale stížostí na tyto reklamace je na CZC o mnoho víc. Nebo-li CZC se zákazníkama o mnoho víc vyjebává!

b) je správně. Cca od doby, kdy v popisu produktu začali uvádět položku "Spolehlivost", se rozhodli posílat zákazníky do (_!_) - asi aby měli lepší čísla, předpokládám, že na to mají přímo specialistu, který má za úkol tohle číslo držet na uzdě. Od CZC fakt ani myš.

Ptal jsem se na tom supportu a rekli mi že se na to vztahuje záruka. A od czc jsem dostal odpověd: Dobrý den, na vyřešení reklamace servisem trváme, pokud nesouhlasíte nechte si udělat znalecký posudek. Za CZC.cz Hanka

takže pěkný

koukal jsem na dtest vase stiznosti a psali tam odpoved ze kdyz to podas pres coi tak s tebou aspon bavej oficiálně přes ně, ale kdyz ne tak tě pošlou akorát do p přes chat jak mě. Uvidíme no. Každopádně kdyby se to zboží dostalo někomu jinému do ruky tak si myslím že by to mohl vyhodnotit jinak, přijde mi vtipný že když jsem tu reklamaci podával tak jsem nevěděl že můžu dojít na pobočku a dát jim to tam, ale zmáčknul jsem přes web na reklamovat, donesl na pobočku a oni kvůli tomu to museli poslat do Prahy...

Mimochodem, CZC polklo nyní Allegro, stejně jako Mall.cz. Nikdy jsem Mall.cz nemusel, s CZC jsem problémy nemíval, než ho Mall.cz koupil - od té doby se jim úspěšně vyhýbám, obzvláště dnes, co spadají pod to polské Allegro, na které má být spousta negativních názorů. Ještě k tomu Mall.cz - jsem četl už cca před 4 roky, kdy zákazník u nich reklamoval vadu, že asi po roce od koupě myčky (tuším Candy), tak začala prosakovat voda. Reklamace neuznána z důvodu, že do zařízení byla napouštěná voda (při ohledání myčky - prorezla, protože byl použitý tenký plech). I to byl jeden z důvodů, proč jsem se vyhýbal jak Mall.cz, tak i produktům Candy. Pokud někdo myslí, že kecám, při troše snahy se tento případ dá na netu dohledat. 8-)
P.s.: Pak se nedivím takovým komediím kolem myši - za nadměrné používání.

operátor na telefonu mi sdělil že pokud nesouhlasím s reklamací můžu to reklamovat znovu, narozdíl od Hanky na messengeru která mi to ani nenabídla :D tak jsem to teda podal znovu

jinak mi nejmenovaný servis který sice tyhle myši neopravuje, řekl, že se na to záruka vztahuje, pán z czc se taky divil že mi to neschválili, takze celkem zvažuju jestli mi to zamítnou zkusit opravdu toho znalce, z principu.

Tak jestli jsi jim tam do nového podání nadiktoval, že jsi si psal se supportem výrobce a řekli ti, že by to měla být reklamovatelná vada, tak si už CZC netroufne ti to na reklamaci neuznat.
Tohle je o tom, že je spousta lidí, která si nechá vnutit, že to není reklamovatelné, rovnou tam koupí novou myš a starou zahodí a dál to neřeší. Ono se vždycky dá narazit na omyl při reklamaci, protože zase na druhou stranu někteří lidé jsou schopný reklamovat všechno. Akorát prostě to co si vymýšlí poslední dobou CZC, to prostě jasně překračuje hranice možných omylů.

Gratuluji :) .. Já mám stejný problém s kolečkem myši, ale nikdy jsem to nereklamoval. Měl jsem Tesoro Shrike.. a následně dvě identické kopie přímo od ASUSu, myslím, že se jmenuje ASUS Echelon.. Všechny tři po nějaké době dělají tohle skákání nahoru/dolů při skrolování, .. Možná to bude špína v myši, ale rozebírat se mi to nechce.. To je tak, když výrobce má v hlavě "nic" a šroubky nacpe pod slidery, které v balení náhradní nejsou.