Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová sestava

Zdravím,

Chystám se na novou sestavu koncem tohohle měsice.

Dopředu říkám že bohužel uplně nerozumím Hardwaru takže jsem to složil jak jsem usoudil že by to bylo nejlepší a mohlo to fungovat.

Sestava bude sloužít k dvěma účelum Hry a Práce s Grafikou (Zde je duležitá Nvidia GPU a ne AMD)

Uložiště má své dane využiti. tam se da jedině polemizovat o změně HDD za jinej typ ale ne HDD za SDD.

PSU 1200 (myšleno s pohledem do budoucna nechcí pak kupovat dalši PSU když bych někdy třeba přechazel na 2x 4090 nebo 5090) [Ano vím o tom že 4*** nemá SLI]

Win 11

Co si tedy prosím myslíte o tomhle?

https://1iq.cz/img/jP5Xx/S28Nb.png

Tak vcelku dobrý. Paměti bych koupil rychlejší 6400 nebo třeba https://www.alza.cz/g-skill-96gb-kit-ddr5-6800mhz-cl34-trident-z5-rgb-black-d7802945.htm
Otázkou je jestli by nestačilo 64 a kdyžtak následně vyměnit. Protože těch 96gb je novinka a jak je to kompatibilní s deskama se ještě zjistí/ověří časem.

U těch hdd si myslím že 4TB je málo ale jak myslíš.

Nejvíc by mi vadil ten chladič procesoru, buď https://www.czc.cz/noctua-nh-d15-chromax-black/273702/produkt nebo slušivější vodní.

Do toho PC pochopitelně dvě velké grafiky nedáš a od tohoto řešení se upouští.

Připojuji se k oběma komentářům nade mnou, takže:

- rozhodně lepší RAM, blbý je, že na hodně rychlých nemusí fungovat AMD EXPO, ale 6400 se s tímhle garantovaným sehnat dají a je to dost nutné vzhledem k výkonu.

- lepší chladič procesoru

-----
- zbytečný zdroj, od SLI se upustilo a dvě grafiky tam ani později dávat nebudeš, pokud něco, tak budeš upgradovat současnou grafiku na lepší a ikdyby to žralo neskutečným způsobem, nevěřim, že budeš potřebovat víc jak 850W, dejme tomu 1000W zdroj. Nicméně, pokud tam chceš mít takto nabouchaný zdroj, ničemu to neubližuje.

Noctua NH-D15 je opravdu jeden z nejlepších vzduchových chladičů (s dost velkým příplatkem za značku). Já bych rozhodně vzal černou verzi (do skříně s oknem) kterou odkazuji.

Do takovéhle sestavy bych ale rozhodně dal vodníka. Freezer velice dobrá volba. Proč ale k blikající grafice nedát i https://www.alza.cz/arctic-liquid-freezer-ii-420-a-rgb-d6960081.htm?evt=ac ?

Rozdíl mezi vzduchovým samozřejmě je, minimálně v tom, že teplo jde hned pryč a skříň na to máš. Ta 4090 bude nejspíš okolí dost zahřívat.

Nějak ani mezi 2x32GB moduly nemůžu najít nic víc než DDR5-6000, které by měly podporu AMD EXPO. Je to tragédie, no vím, proč se do Zenu 4 nehrnu. :-/ Ale aspoň teda vem ty DDR5-6000.

Jestli trváš na vzduchovém chlazení, tak jasně, ale je přitom vysokém rozpočtu na PC nutné trvat na chlazení vzduchem?

U toho chladiče jako alternativu jsem přemyšlel tohle.
https://www.alza.cz/arctic-liquid-freezer-ii-420-d6236575.htm

2x 4TB HDD si myslím že je dost. Dotoho budu mit Externi HDD pro zalohy a taky si platim kvuli praci Cloud sync takže uložiště mam víc než dost :) (+ 2x2TB po tomhle starem pc se mi tu bude valet :D)

akorat vzhledem k tomu že stěmahle nemam zkušenosti tak se trochu toho bojim

Já určitě ne, mám ve všech PC čistokrevné zdroje Seasonic :-) Co se týká těch uvedených zdrojů Asus, tak Asus jen koupil návrh od Seasonicu, některé zdroje dokonce vytvořili podle sebe, ale kvalitou provedení a součástek je to nic moc. Každopádně je to ale mnohem lepší než nejaké zdroje typu Evolveo. Za zdroj Asus bych se nestyděl, jsou fajn a jako bonus jsou hodně tiché.

U toho ROG Strix jasně píšou na webu Asusu, že se jedná o model Seasonic Focus Plus, kterému Asus navrhl lepší chlazení. Takže já tomu rozumím přesně opačně, Asus dal Seasonicu návrh na chlazení a ten jim to celé vyrobil. Mimochodem Asus žádnou továrnu na zdroje nemá, takže je nějak tak logické, že dodali návrh a někdo (v případě ROG Strix Seasonic) jim to vyrobil.