Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna přestala tisknout - chyba komunikace

Zdravím,
na PC mám Windows 10, k němu mám již několik let připojenou tiskárnu Canon i-Sensys LBP3300, která perfektně tiskne. V poslední době, ale přestala a začalo mi to hlásit, že je chyba komunikace. S tiskárnou jsem nic nedělal. Ovladač jsem tedy zkoušel přeinstalovat - nepomohlo, odebral jsem tiskárnu úplně a přidal znovu - taky nepomohlo, na netu jsem našel smazání portů z registrů a poté přidání tiskárny - nepomohlo. Mám podezření, že tiskárna přestala fungovat po poslední aktualizace Windows 10. Chyba viz obrázek. Neví prosím někdo jak ji zase rozjet? Díky.

A) Pokiaľ to máš pripojené cez USB - tvoj postup, ktorý si vykonal - ten ti nepomôže. 1) Odobrať tlačiareň zo systému; 2) odinštalovať ovládače zo systému, 3) fyzicky odpojiť tlačiareň od PC. 4) Reštartovať. Týmto sa upravia registre aj samé - systém nebude o tlačiarni a jej ovládačoch nič vedieť.
B) Postupovať, ako keby si inštaloval od nuly tlačiareň 1) Stiahnuť ovládače do PC. 2) Nainštalovať ovládač do PC. 3) Na výzvu PC pripojiť tlačiareň a ZAPNÚŤ ju. 4) Dokončiť inštaláciu.
C) Vstúpiť do vlastností tlačiarne a nastaviť správny port pre komunikáciu s tlačiarňou - často je to označené v Portoch ako USB001, USB002 - toto nastaviť ako vstupno-výstupný port = virtuál printer port - vo vedľajšom okienku nájsť tú tvoju tlačiareň, povoliť OBOJSMERNÚ komunikáciu.
Vyhľadaj si manuál pre svoju tlačiareň - ale v podstate - pre všetky toto platí https://ij.manual.canon/ij/webmanual/Manual/All/TS700%20series/SK/NTR/ntr_t_05_04.html