Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvuk - Vlastnosti - Enhancements

Caute, kedysi davnejsie som urobil nejake zmeny v oblasti zvuku (https://youtu.be/djYZrxZJQww?t=68 myslim, že to bolo toto video) a odvtedy mi zmizlo z nastaveni zvuku enhancements a neviem ako to vratit s5 do povodnych nastaveni.
Skusal som nainstalovat logitech g hub na novo, ale nepomohlo mi to. Tak isto som skusil akualizovat ovladace v sprava pocitaca, ale pise, ze mam aktualne ovladace.
Neviete co s tym ?

jestli to je ta deska co mas v podpisu, ve specifikacich ma:

Realtek ALC4080 Codec 7.1-Channel USB High Performance Audio

to usb v nazvu me na tom desi.
kdyz se ti nechce do nove spravne instalace windows i s ovladaci:
pak bych tu realtek zvukovku v biosu nebo ve spravci zarizeni zakazal, strcil tam nejakou osvedcenou kartu pci/pcie/v nejhorsim usb prevodnik a tu nainstaloval a pouzival.
https://www.msi.com/Motherboard/MPG-B650-EDGE-WIFI/Specification

ALC 4080 je napojená na USB, nevede tam teda žádná analogová cesta a nemá to co rušit. Jelikož výstup je většinou analog, někde na konci musí být DA převodník. Co jsem o tom četl, tak to zjednodušuje návrh na PCB desky a tudíž je to řešení i levnější. To výrobci rádi. Takovýto kodek by nakonec nemusel pohnojit ani takový packal jako je Gigabyte, u kterého jsou zvukové kodeky na deskách legendární - ve smyslu, že to jen chrčí, protože to pravidelně podělávali.
Ukázalo se ale, že jmenovaná firma minimálně u jedné desky dokázala zvrzat i tohle. :-D

MSI je na druhé straně spektra, obvykle se zvukem žádný problém není. Ale co nějak tak vím, tak nejlepší zvukovky na desce má Asus, jenže jenom u highend desek a pokud jsi chtěl nějaký rozpočet na počítač, nenapsal jsi, že ti jde o perfektní audiofilní zvuk, těžko můžeš očekávat, že ti budu luštit z magické koule a navrhnu ti desku za deset a víc kolíků, která má highendový kodek s tradiční analogovou cestou ALC 1220.

V podstatě, jestli chceš audio kodek na desce a nemíníš si kupovat zvlášť zvukovku, tak hledej ALC 1220, nic jiného myslím v highendu není. Mainstream je tradiční ALC 1200 a nové řešení ALC 4080. A zbytek, kde to často ani výrobci u desek neuvádí, je většinou ALC892, ALC897 a ALC887 a to nechceš.

Tak mi to nedalo. Koukám na reddit a těch stížností na Logitech G Pro Headset a mizející Enhancements tam je plno.

Například:
https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/kq8f02/logitech_g_pro_x_headset_enhancements_windows/
https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/xgecn4/enhancements_tab_not_showing_up_only_on_logitech/

Někomu pomohl reinstall driverů, někdo se musel vrtat v registru systému, ale zajímavý byl komentář, kde uživatel píše, že mu pomohla úplná odinstalace Logitech G Hub, ale že jakmile to nainstaluje zpět, tak opět Enhancements zmizí. Jemu to, že tu aplikaci nepoužívá, nevadí, protože žádnou jinou periferii od Logitechu nemá, ale uživatelé, kteří mají herní klávesnice a některé myši od Logitechu, se bez té aplikace neobejdou. Jeden tam dokonce psal, že s rozbitým zvukem v těchto sluchátkách bylo tolik problémů, že je prodal a koupil si jiná herní sluchátka od normální firmy, která umí udělat ovladač.

Takže zjevné řešení je buď nepoužívat Logitech G Hub nebo nainstalovat poslední verzi a modlit se, aby byla opravená a nebo se zbavit blbých sluchátek. :-/

Za mě teda od Logitechu sluchátka nemám, ale mám od nich klávesnici a myš a musim říct, že Logitech G Hub už na tyhle periferie nějak funguje, ale byl to zpočátku docela boj. Nechápu, jak firma vyrábějící docela slušné periférie dokáže celý svůj byznys totálně zvrtat vydáním nové aplikace, jejíž součástí jsou drivery na ty zařízení a která je v nějakém polofunkčním naprosto nedodělaném stavu už několik let!

Ten bod obnovy asi nevyšel?

Zkus teda Logitech G Hub odinstalovat, máš tam v těch vláknech i nějaké cesty v registrech ke smazání a odinstaluj ve správci zařízení i ovladač těch sluchátek. Ještě před tím si hlavně jeden bod obnovy vytvoř, ať se ti to nepodělá ještě víc. Potom restartuj PC a nech nainstalovat sluchátka bez Logitech G Hub, zkontroluj, jestli tam máš nebo nemáš Enhancements. Po té až nainstaluj Logitech G Hub, je mi jasný, že ho kvůli myši potřebuješ, ale aspoň budeš vědět, že to je skutečně tou aplikací.

Při odpovědi na radu k bazarové zvukovce jsem si uvědomil jednu věc.

Ke většině dražších sluchátek Logitech se dodává externí zvuková karta, ta se zapojí do USB a k této zvukovce se zapojí sluchátka. Sluchátka Logitech jsou většinou na klasický čtyřpólový jack, takže pokud nevyužiješ onu USB zvukovou kartu, tak pro správné zapojení sluchátek včetně mikrofonu bys měl použít redukci, kde na jedné straně je Jack třípolový na sluchátka + Jack na mikrofon a na druhé straně je samice konektoru pro ten čtyřpól ze sluchátek.

Co přesně za sluchátka máš a jak to teda máš vůbec připojené?

A ta zvuková karta jde do USB, takže audio čip na desce vůbec nepoužíváš. :-)

Reinstalovat musíš teda driver k té USB zvukovce.

Když připojíš sluchátka dozadu na zelený Jack pro výstup na reproduktor nebo jestli máš i výstup Jack vepředu na skříni, asi se Enhancements záložka neobjeví co? Bude svázána s tou USB zvukovkou.

Každopádně vyzkoušej, co jsem psal v:

#18

Když se naučíš zálohovat (Acronis True Image, Macrium Reflect, AOMEI Backupper), tak si vytvoříš image updatovaného funkčního systému i s nainstalovanýma programama a když se něco rozbije, obnovíš to z toho. Zjednodušíš si tím život a obejdeš se bez nastavovaní Windows a instalace programů po reinstalu.