Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem automatická odpověď - dovolená apod.

dobrý den,
prosím o radu, jak se jmenuje prg, nebo jak bych měl nastavit automatickou odpověď, že jsem např. na dovolené, služební cesta, apod.
jde mi o to, že, aby moje schránka automaicky odpověděla na e-mail odesílateli o mém stavu že jsem nedostupný, jde to vůbec?
můžete mě pomoci, děkuji

Nedoporučuji to. Viděl jsem, že jeden člověk napsal majl a zapnul takovéhoto robota. Když se vrátil z dovolené, měl ve schránce 957 457 mailů, co si vyměňovali robot jeho a kamaráda, že jsou oba na dovolené. Běsnění robotů zastavila přeplněná kapacita mailové schránky, takže ostatní měli stejně peška :-D.

no ona je to hlavně záležitost funkcí poštovního serveru. Samozřejmě to umí i některé klienty, ale správně (a logicky) to má běžet na serveru.

jinak seznamu bych ani moc nevěřil, že to umí. :-)

Pokud bys to řešil na klientovi, musel by klient stále běžet po celou dobu tvé dovolené, popř. by to musel klient nastavit na serveru (MS Outlook + Exchange)
Normalni obyčejný člověk to nastaví přímo na serveru, protože nemá jinou možnost.

Pokud má server na seznamu, stačí se podívat do nápovědy:
http://napoveda.seznam.cz/cz/automaticka-odpoved.ht ml

Já mám takové roboty u sebe na klientovi - viz naše fórum. Pravda, klient je neustále zapnut. Na server se mi nechce lozit, když tam hrábnu tak mi obvykle pak všichni tady v práci bezdůvodně nadávají, že jim to chodí blbě :-p:)). A napiš si to. Kdo si nic nepamatuje, má mít zápisníček. Já mám dva.