Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna času souborů po přechodu na zimní čas

Po přechodu na zimní čas se změnil čas poslední změny u uložených souborů (Vista, NTFS) o hodinu zpět. Například u fotografií JPG předbíhá o hodinu čas v EXIFu. Docela mi to vadí, vznikají zdánlivé rozdíly třeba při porovnávání uložených fotek s paměťovou kartou, ale i jindy. Je to normální? Lze tomu nějak předejít? Nastavit čas JPG souborů podle EXIFu umím, ale to je jen nouzové řešení.

Řeším stejný problém, zatím se mi nepodařilo najít řešení. Problém je ten, že mám dva adresáře se spoustou složek a když už jsem našel program, který umí posunout čas o hodinu dopředu, tak nepracuje se složkama. Musel bych jedině všechny soubory zkopírovat do jednén složky a pak posunout čas, jenže je tam spousta souborů se stejným názvem a liší se právě umístěním ve složce.
Tyto soubory porovnávám v total commanderu, protože on umí zobrazit všechny soubory z podsložek...
Líbí se mi možnost, kdy by ignoroval právě tu jednu hodinu rozdílu, jenže jsem nepochopil, jak to udělat.
Mohl byste prosím napsat návod pro .... méně zdatné ..... ?

Moc děkuji

To je tusim nejaky problem ktory ma ukladanie datumu v NTFS alebo FAT (UTC versus local time), a mari sa mi ze sa to nejak dalo poriesit nejakou zmenou registry vo Win, ale zhlavy uz neviem ci hej alebo nie, skuste googlit. MS o tom mal tusim aj KB article.