Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výhoda hostingu ve švýcarsku

Ahoj, jaká je výhoda mít webhosting ve švýcarsku? Oni jsou neutrální země... jaké to má pro mě výhody? Jako když budu psát o politice nebo nečem co je zakázané, nebo o někom... tak co? Nikdo nezjistí čí je to web, kdo je vlastníkem, nebo jak to funguje?

zajímavé, jak všude čtu
"We are a neutral and safe haven for your personal data, committed to defending your freedom."
"Jsme neutrální a bezpečné útočiště pro vaše osobní údaje, které se zavázalo bránit vaši svobodu."
a ono to teda neni pravda...

Nuž - rigno - chránia tvoje dáta, súbory, ale akonáhle sa tam objaví politická zmienka - to už považujú zásah do svojej neutrality a preto budú ochotne spolupracovať s vyšetrovateľmi iných štátov. Neutralita neznamená, že si môžeš otvárať hubu, ako sa ti zachce a haniť jedného a podporovať druhého - to vo Švajčiarsku sa považuje za zásah do ich neutrality, pretože tvoje kecy sú na ICH webhostingu - oni za to zodpovedajú!

Obecně ten hosting v tomto případě aktivně nesleduje, co uživatel na tom hostingu má a zda neporušuje autorské právo. Neznamená to, že když budeš jako tvůrce webu na tom hostingu porušovat autorské právo, že nedojde k vyšetřování policií, ale hosting sám nebude proaktivní.

mě v chatu řekli že českým úřadům nic neposkytnou protože nejsou v česku... tak nevím... :-) Já všude čtu že se vše řeší v rámci judistikce daného státu kde ta firma má servery... a teď nemluvím zrovna o tom švýcarském webhostingu, ale obecně u freeDMCA

pokial budeš písať o politike,tak si uvedom,že pokial nemáš poslaneckú imunitu,môžeš byť trestnoprávne riešený za nekorektné názory,alebo vza názory,ktoré nejakým spôsobom kolidujú sčeskými,europskymi právnymi normami a zákonmi a Švajčiarsko má zmlu

pokial nemáš poslaneckú alebo inú podobnú imunitu,ktorá Ťa nejako chráni pred trestnoprávnou zodpovednosťou za verejne publikované politické názory,môžeš byť trestnoprávne riešený aj pokial to publikuješ na nejakom webhostingu vedenom vo Švajčiarsku,Švajčiarsko má len vojenskú neutralitu,inú neutralitu neposkytuje nikomu,má dohody s EU,Europolom aj Interpolom,dokonca má aj finančno-hospodárske dohody,neviem ako to lepšie nazvať, s EU a hlási do domovských zemí príslušným daňovým orgánom aj kontá občanov EU vo švajčiarskych bankách,ktoré presahujú hodnotu 3000 švajčiarskych frankov etc....na nejakú beztrestnú imunitu zo strany švajčiarskych úradov voči krajinám EU s kludným svedomím zabudni,to by si musel zdrhnúť niekde do Belize alebo na Caymany....