Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozlišením hry

Zdravim, mám 16:10 monitor a kupoval jsem hru Divinity: Original Sin a ačkoliv umožňuje nastavit rozlišení i na 1920x1200 (moje max. rozlišení) tak jak můžete vidět na screenech, tak při rozlišení 1920x1200 chybí po stranách část obrazu.. na 1920x1080 je to ok, ale zase můžete u textu nahoře vidět, že je to celý zúžený a vypadá to nepřirozeně.

Nevíte, co s tim?
Psal jsem na oficiální forum, ale zatim bez reakce.

Jen v této hře, ovladače mi nVidia (mám GIGABYTE GeForce RTX 3050 EAGLE OC 8G) sama nabízí ( a dělo se to i když jsem kdysi používal integrovanou grafiku na procesoru )
monitor má - https://www.alza.cz/23-eizo-flex-scan-ev2360-bk-d5881407.htm - 1920x1200; 16:10.. pokud odpovídám chybně, tak mě oprav prosím.

jinak při změně rozlišení z 1920x1080 na 1920x1200 mi to píše, že "nastavení vyššího rozlišení, než je doporučené, může vést k nestabilitě systému", ale to je zřejmě jen info hláška o výkonu, neměla by souviset s obrazem.

Aby sis zase nestěžoval, že ti dávám bezdůvodně mínusy.

Je to proto, že výrobci u klasických grafických karet pouze přebalují ovladač od NVidie do své instalačky, teda v tomto případě musí jak od výrobce, tak od NVidie fungovat stejně a pokud má od NVidie novější, tak to udělal správně.

Také mám monitor 1920*1200 (ale ne tuto hru) a občas narazím na nějakou hru, která prostě tohle rozlišení neumí, respektive při jeho nastavení neumí využít celou plochu monitoru, a při celoobrazovkovém režimu jsou nahoře a dole ty černé pruhy.

Někdy to moje rozlišení dokážu vynutit editací nějakého konfiguračního souboru nebo v registru, ale také to může znamenat, že se sice obraz roztáhne na celou plochu, ale zároveň zkreslí - roztáhne na výšku, což vypadá hůře než ty černé pruhy.

Důsledek toho, že převažují monitory-nudle :-/ a devs na to občas kálí.

ok, byla to možnost

co mě napadá, je nepřirozený, aby ti to při nastavení na 1920x1080 ten obraz roztahovalo

zkusil bych možnosti, které hra nabízí - na celou obrazovku, v okně, v okně bez okrajů ??? jestli v nastavení hry něco takového je?

další, co by mě napadlo, prověření, jestli nepoužíváš nějaký program, který by ti externě natahoval programy v jiném rozlišení na tvou obrazovku a i bych se podíval do OSD monitoru, jestli tam není něco takového zapnuté?

jde o to, že je divné, že při 1920x1080 se ti to roztahuje, místo toho, aby se nahoře a dole vytvořil černý pruh.

Rozumim,
reakce na "zkusil bych možnosti, které hra nabízí - na celou obrazovku, v okně, v okně bez okrajů ??? jestli v nastavení hry něco takového je?" - to nepomohlo na samotnej problém toho 1920*1200 , ale při nastavení "na celou obrazovku" z "roztáhnout na celou obrazovku" to aspoň vypadá normálně.. ne roztaženě. díky.

u monitoru je funkce "picture expansion" - a ty možnosti tam nic nezměnily
pak mám AMD Software Adrenalin edition - a tam jsem to taky nenašel.