Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte mi prosím kartu.

Ahoj Kluci. Potřebuji poradit s řadičem/kartou. Potřebuji sehnat kartu do PCI a potřebuji, aby měla jeden SATA port a jeden vnitřní USB port. Ten USB ale s tím konektorem, co bývá na základní desce a USB 2 se na něj nastrčí/nasadí/napíchne. Potřebuji to pro mechaniku a čtečku karet do pozice 2,5". Dá se toto ještě někde koupit?

obávám se, že mít nemusí, stačí, aby deska měla jen dva SATA porty a už to může člověka přivést do problémů. A co se USB týče, jediné desky, které mají klasické USB-A rozhranní, nikoliv USB header, tak jsou serverové, na běžné konzumní desce jsem USB-A fakt nikde neviděl, samozřejmě, vždycky můžeš vést kabel ven a připíchnout ho do desky zezadu přes I/O panel, ale pohodlné to není..

externí usb mechanika, možná i z bazaru.
jednak ji připojíš k více pc doma, druhak ušetříš sata konektor.

a ten panel s usb2 je taky ošklivý vtip. vpředu po ruce právě potřebuju usb3.
ehm, ten "Dell Optiplex 380" má fak prehistorický cpu dual core? výkon na úrovni atomu, jen usb2, malá ram, ... radši už nic :-(

----
dotaz na řadič úplně nepatří do pokecu, to je kategorie "dno" a leckdo ho nemá zatržený.

ten "Dell Optiplex 380" má fak prehistorický cpu dual core?

Já vím :-) je to srdcovka. Byl můj první a dostala jsem ho, no někdy můžem privátně pokecat :-[ , není to pro toto fórum.
Je v něm ale nějaký Quad. Myslím, že ten nejsilnější z možných ktery jsou uvedeny ve spec. toho Dellu.

Taky jsem chtěla čelní USB 3 ale u tohoto počítače na to můžu zapomenout.
Tu čtečku, používám hodně karty, mobil, foťák a chtěla jsem něco co nebudu muset hledat. Mám USB čtečku ale vždycky ji někde položím, potom potřebuji rychle poslat fotky a nemůžu ji najít.
Tu mechaniku tedy budu řešit jako externí. Tu čtečku - ještě nevím.
Třeba se mi USB karta podaří sehnat líp jak kasrta s USB i řadičem dohromady.
Díky Ledníku. Jako vždy ex. :-*