Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mě McAfee informuje o přítomnosti viru?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat proč mi McAfee během pár minut neustále píše že mám v notebooku vir? udělal jsem kontrolu skrze windows ale nic nebylo nalezeno, tedy notebook by měl být bez viru. Když kliknu na skenovat, v McAfee tak mě to přesměruje na stránku která nevypadá zrovna věrohodně.

Co mám dělat?

předem děkuji

to je v pořádku, mcafee je stejná blbost jako avast - jejich hlavní náplní jsou falešné poplachy.
čili ve skutečnosti je to tak, že tě nějaký proces informuje o přítomnosti stupidního a nesmyslného mcafee.

co máš dělat? můžeš to třeba pozorovat.

https://www.bleepingcomputer.com/download/mcafee-consumer-products-removal-tool/
uninstaller nabízí i mcafee, viz google.

anebo nouzový režim, killnout všechny služby a procesy mcafee co jdou, vlézt do registrů (hklm\system\ccs\services), najít všechny mcafee a kromě driverů (se start=0) všechny ostatní zakázat (změnit na start=4)
pak znovu použít uninstaller.

ale souhlas, že je to velmi pochybný sw a někdy pokus o odinstalaci může skončit až obnovou celého systému ze zálohy (pokud máš).

Pokud ti McAfee něco hlásí, tak tam přece stojí uvedeno, co je to za virus a kde se v PC vyskytuje (on nebo aplikace, která ho spouští, či stahuje). Ale odinstalace McAfee je obecně dobrá rada.

V čem klikáš na "skenovat"? Pochybuju, že by tě originál McAfee směroval na podezřelou stránku.