Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mě McAfee informuje o přítomnosti viru?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat proč mi McAfee během pár minut neustále píše že mám v notebooku vir? udělal jsem kontrolu skrze windows ale nic nebylo nalezeno, tedy notebook by měl být bez viru. Když kliknu na skenovat, v McAfee tak mě to přesměruje na stránku která nevypadá zrovna věrohodně.

Co mám dělat?

předem děkuji

Proskenuj PC programy MBAM a ADWCLEANER, případně ještě EsetOnline. Vše, co najdou, nechej smazat. Jinak to McAfee odinstaluj, je k ničemu...

Jinak to McAfee odinstaluj, je k ničemu...

Měl jsi někdy McAfee? Neměl, protože bys tušil, že ten vir odinstalovat nejde. Uživatel je odsouzen do smrti nebo do reinstalu Windows používat McAfee, smůla.

Právě proto píšu, aby ho odinstaloval. Měl jsem ho spolu s nějakou instalací freeware. Jde to odinstalovat, ale je to celkem peklo. Kdybych s tím bordelem neměl osobní zkušenost, tak to nepíšu.

U nás v práci jsme měli Kaspersky, ale protože bojujeme proti Rusku, tak nám ho vyměnili za McAfee, ale nefungoval, tak ho teď IT odinstalovává a bude dávat něco jiného. Nezávidim jim. ]:)

to je v pořádku, mcafee je stejná blbost jako avast - jejich hlavní náplní jsou falešné poplachy.
čili ve skutečnosti je to tak, že tě nějaký proces informuje o přítomnosti stupidního a nesmyslného mcafee.

co máš dělat? můžeš to třeba pozorovat.

https://www.bleepingcomputer.com/download/mcafee-consumer-products-removal-tool/
uninstaller nabízí i mcafee, viz google.

anebo nouzový režim, killnout všechny služby a procesy mcafee co jdou, vlézt do registrů (hklm\system\ccs\services), najít všechny mcafee a kromě driverů (se start=0) všechny ostatní zakázat (změnit na start=4)
pak znovu použít uninstaller.

ale souhlas, že je to velmi pochybný sw a někdy pokus o odinstalaci může skončit až obnovou celého systému ze zálohy (pokud máš).

Pokud ti McAfee něco hlásí, tak tam přece stojí uvedeno, co je to za virus a kde se v PC vyskytuje (on nebo aplikace, která ho spouští, či stahuje). Ale odinstalace McAfee je obecně dobrá rada.

V čem klikáš na "skenovat"? Pochybuju, že by tě originál McAfee směroval na podezřelou stránku.