Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl kupovat klasické HDD? HDD vs SSD

Dobrý den,

jaký máte prosím názor na klasické HDD?
Dlouho jsem nekupoval žádný HW a vidím, že u klasických disků se řeší SMR zápis.
Má v dnešní době ještě smysl kupovat klasické HDD? U kapacity třeba 2TB - 4TB?
Nemáte doporučení na konkrétní tip? Ať už SDD či HDD. Chci to pouze na "uložení dat" ... vesměs to jsou nějaké zálohy (práce), ke kterým přistupuji jen výjimečně.
Dá se dnes nějak poznat kvalita?
Děkuji

Do pc uz len SSD, ja uz mam 2TB, pretoze cena je nizka a pri praci tu rychlost naozaj citit....aj na datach.
Do NASka zase len HDD, tam ide vacsinou o kapacitu a HDD je stale lacnejsi a spolahlivejsi.
Inak SSD montujem asi 5-6 rokov ak sa nemylim a zatial 0 reklamacii a to hovorim o stovkach kusov.
Vacsinou davam blue WD, obcas Samsungy.
Do NASiek pouzivam WD RED alebo Purple. Ak chcem trosku vacsi vykon tak RED Pro verziu.
Nejake reklamacie uz boli, ale vzhladom na pocet kusov mizive promile.

Několik Samsungů po měsíci odešlo, to samé poslední dobou u WD. A třetího do party máme Crucial a tam ani jednou žádný neodešel. Neřikám, že Samsung a WD jsou špatné, ale minimálně to vypadá, že Crucial je ze všech nejlepší. :-)