Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý monitor k PC

Zdravím. Chci si koupit ke svému staršímu PC s nVidia 1060 6gb, druhý monitor. Teď mám 27" FHD Samsung. Ale začátkem příštího roku budu pořizovat nové PC s nVidia 4070. Proto hledám vhodný monitor k této kartě. Volil bych Quad HD 31,5". Nevím jestli IPS nebo VA a hlavně jestli se zaměřit na modely s G-Sync, u kterých není takový výběr.
Jak bude vypadat obraz na takovém monitoru pokud pojedu hry na FHD, větší úhlopříčka atd na nVidia 1060? Hrají letecký simulátor MSFS kde kvůli přístrojům v kokpitu preferují ostrost obrazu. Děkuji za názory.

32" monitor s 1440p k RTX 4070 ti rozhodně schvaluji, je to dobrá volba.

IPS nebo VA, na tom podle mého názoru nezáleží, spíš na dalších parametrech a hlavně jsou lidé, kteří preferují VA a jiní zase IPS, tobě může být ukradené, komu co přijde lepší, důležité je, do čeho se lépe kouká tobě. Takže navštívít místo, kde je mají vystavené a porovnat si sám.

GSync Compatible má mnohem víc monitorů a většinou fungují i ty s FreeSyncem, každopádně něco z toho se hodí vždy.

LCD monitor má jedno rozlišení, to nativní, když přepneš hru na menší, musí se to interpolovat a z toho logicky plyne neostrost obrazu.

To záleží na tobě. Kvůli nějakým 3 měsícům bych si dočasný monitor nekupoval a zkusil přežít interpolaci obrazu. Ten monitor co máš odešel nebo prostě kvůli tomu simulátoru chceš druhý?

Netuším jaké máš oči a jak jsou přístroje v té hře detailní, ale když jsem podobně interpoloval obraz u sebe, tak jsem rozostření viděl na první pohled hlavně v textu typu Word nebo na webu. Jak moc to bude máznuté ve hře nedokážu říct, FS nevlastním, takže to ani nevyzkouším, navíc už nemám zrak co býval. :-)

Ano monitor chci kvůli hraní simulátoru. Nedávno mi odešel HD 24", který jsem používal jako druhý.
32" chci právě kvůli velikosti, protože jak píšeš, oči ty drobné tlačítka už moc nedávají.
Měl jsem teď půjčený 27" quad HD a žádného extrémního rozmazání jsem si nevšiml. Možná u 32" už to bude horší, ale stejně jsem se rozhodl zase raději koupit nový, přesně jak píšeš, kvůli pár měsíců se nevyplatí něco jiného pořizovat.
Nemáte někdo tip na nějaký 32" do 10tisic?

Nemám tip, protože jsem ten monitor nikdy naživo neviděl, ale protože mi na chalupě pomalu odchází AOC: vadné pixely, DP port nefunkční a onehdá začal problikávat, tak jsem nějak tak koukal na Alzu, co by měli zajímavého a našel jsem tenhle Dell G3223D.

Kup si ho a pak mi tu napiš, jestli je dobrý. :-)

Parametrově mu nechybí snad nic. Pokud ho tu někdo má, dejte vědět, jestli je ok.

AOC jsou fakt špatný, Dell měl slabší chvilku během covidu, ale už by to mělo být zase ok.

Já mám ve výběru víc monitorů, ale nemají parametry pro tebe, vysloveně monitory na grafiku, tenhle Dell mi připadá jako zajímavá kompromisní volba hry/grafika.

Za mě je to blbost. Ty nemáš 40-50" TV? Máš ji zakřivenou?

Lidé jsou z TV zvyklí léta na nezakřivený obraz, najednou se jim u zakřiveného monitoru perspektiva změní, výsledkem je to, že obraz zakřiveného monitoru považují za ošklivý, v lepším případě nepřesný. A samozřejmě jsou mezi námi i tací, kteří si zvyknou na novou perspektivu okamžitě (zvláště mezi mladými lidmi) a obraz zakřiveného monitoru považují za lepší.

Sám si z nějakého "showroomu" musíš zjistit, mezi kterou skupinu se počítáš ty. Já jsem starší ročník a tudíž jednoznačně rovnou obrazovku. :-)

Kupoval jsem ho v listopadu 2022, v té době stál nový 11500 Kč, já ho sehnal přes inzerát za 6000 Kč - používaný půl roku, s fakturou z Alzy, samozřejmě v záruce. Prostě výhodná koupě. Ten chlapík ho používal ve firmě, ale pak dostal za úkol vytvářet nějakou grafiku a na to potřeboval monitor 4K, tak tento prodal. Mám dojem, jestli ho nevyměnil za Dell G3223Q.

Podařilo se mi koupit ten Dell G3223D za pěkných 7,5tis. Trochu jsem měl strach, že nemá zakřivení, ale zatím mi to vůbec nepřijde jako mínus. Instalace ok, ale chci se zeptat
Zvuk mám přes externí repráky. Kde nastavit ve W10, že při přechodu na druhý monitor se mi nevypne zvuk z prvního? Na novém monitoru mi běží simulátor, ale když přejdu na druhý, kde hledám v mapách, zvuk se vypne, což je docela rušivé. Nikde nemůžu najít nějaký směšovač zvuků. Dik

Tak to nesouvisí nijak s monitorama.

Pokud přendáš fokus na jinou aplikaci a je úplně jedno, na jakém monitoru ta aplikace je, tak záleží na těch aplikacích se kterými pracuješ, jak se s tím vypořádají, jestli potřebují být zaměřené nebo ne.