Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako spraviť downgrade biosu ?

nazdar,

Včera som skúšal na svojom pc aktualizovať si bios lebo som mal staršiu verziu.
Inštalácia prebehla normálne v poriadku, len že dnes ked som skúsil pustit pc, tak mi vždy z vypnutia nenaskočí
logo zakl.dosky aby som sa mohol hned dostať do biosu ale musím sa normálne prihlásiť na plochu a dať reštart aby mi tu ponuku napísalo.
Skúšal som už dať aj reset cmos, aj som skúšal flešnuť bios ale nefunguje to.

Dosku mám túto : asus rog strix b650e-e gaming wifi

Serus, No tom som takisto skúšal, windows sa síce spúšťa o 4sekundy dlhšie, ale to logo zakl.dosky s ponukou isť do biosu mi nenabehne. Aj som obnovoval pôvodné nastavenia ako to bolo od výroby a ani to nepomohlo. A ked som dosku kupoval, tak to fungovalo. Preto si myslím že za to môže ta aktualizácia.

Hlavne ma štve to, že ked skúšam spraviť downgrade cez tu Asus utilitu ktorá je v biose tak mi vždy vyhodí chybu že sa jedná o starú verziu

A co máš teda za problém? Chceš vidět POST, dostat se do BIOSu nebo co vlastně?

Pokud chceš vidět jak POSTuje deska, tak je to to nahoře.
Pokud ti nefunguje klofna při prvním zapnutí, tak máš pravděpodobně problém s USB, které ještě není inicializované, a tudíž ti zřejmě nefunguje klofna. V takovém případě si zkontroluj stav bootovacího procesu, resp. jeho důkladnost (vypnout fastboot, zapnout plnou inicializaci USB)

Za problém mám to, že po zapnutí pc chcem videť POST a logo Zakl.dosky aby sa dalo dostať do biosu - tak to má správne byť.
Samozrejme do biosu sa mi dá dostať, len že až po zapnutí OS na plochu kde musím dať reštart. Ked dám reštart, tak mi naskočí POST aj s logom ako má byť, preto stále nechápem prečo to nefunguje už pri spustení pc

Ne. Viditelný POST nemá nic společného s tím, že se jde dostat do BIOSu. To jde i v případě, že máš full screen logo zapnuto.
Pokud ti nefunguje klávesnice a po restartu už ano, nestihne se ti inicializovat USB řadič a jeho periferie - musíš změnit v BIOSu jeho podporu, tj. ZAPNOUT položky Legacy USB support a XHCI hand-off a dále mít vypnutý FastBoot.

Promiň, ale ty vlastně hledáš problém tam, kde není. Co konkrétně nefunguje? To potřebuješ chodit do BIOSu po každém vypnutí PC? Máš pro to nějaký důvod?

už to tu píšem asi po 10ty krát aj som sem dal video... Pri spustení PC sa nedá dostať do biosu, je len čierna obrazovka(bez loga a možnosti sa dostať do biosu) a obrazovka na behne až pri prihlasovani do OS...Ked dam reštart tak všetko funguje s možnostou sa dostať aj do biosu

Když se neumíš dostat ani do BIOSU, je to jen pro Tvoje dobro, protože evidentně ani nevíš, co děláš. Reset BOSU Ti taky nic neříká, raději to dej někomu kdo ví, co dělá.

Aspon vidim že je zbytočne ti niečo písať. Vobec si za celu dobu čo som ti pisal nič nečítal...NA rozdiel od teba ja viem čo robím ale evidentne vám vsetkym robi problem odpovedať iba na otázky. Ked vam to robí problem tak sem nemusite ani chodiť

To spíš Ty. Ty máš problém. Jak je možné, když jsem nic nečetl, že jsem Ti odpovídal???

NA rozdiel od teba ja viem čo robím ale evidentne vám vsetkym robi problem odpovedať iba na otázky.

Takže buď nevíš co děláš nebo to děláš špatně a na ostatní rady stejně nedáš. No nic, hodně štěstí...

Ano, hlavně to napiš sám sobě :-) Nikdo Tě neponižoval, jen si něco namlouváš. Každopádně je fajn, že už to máš vyřešené. Ještě by bylo fajn, kdybys dotaz označil jako vyřešený...
Ať se daří.

videa nejsou příliš oblíbená. risknul jsem to, protože mě zajímalo, zda je tam vidět počáteční nabídka při bootování.

Video není k dispozici.
Toto video je soukromé.

takže ztráta času.
asi jako se vším tady: ve vláknu asi 60 komentářů a mám dojem, že se nevyřešilo vůbec nic, tvoje odpovědi jsou k ničemu.

různé biosy to mají různě i podle nastavení. typicky často se stává, že při připojení přes dp není zpočátku vidět nic, což je právě čas vstupu do biosu.
ale grafika může být integrovaná (prioritu výstupu řeší bios pc), nebo externí a tam už záleží na grafice.

zaujimave ze video má 5 zhliadnuti - kto vie na co si klikol.

takže ztráta času.

Strata času je to tak akurat pre mňa lebo nikto z vas nebol ochotny mi odpovedať na otázku ako spravim downgrade a len zbytočne blaboli okolo toho alebo čo sa toho ani netýkali

různé biosy to mají různě i podle nastavení. typicky často se stává, že při připojení přes dp není zpočátku vidět nic, což je právě čas vstupu do biosu.

Videt že si z príspevkov vobec nic nečital, lebo som tam jasne uviedol že pred upgradom biosu to išlo správne

upgrade biosu samozřejmě resetuje nastavení biosu. nemusíš všechno vědět, ale pak se podle toho chovej.
když ti píšu, že při nastavení některých výstupů není vidět počátek bootování, nenapadne tě napsat jak to máš zapojené ani monitor zkusit připojit z jiného výstupu.
do biosu se často dá dostat vyvoláním chyby (rychlým stiskem více f-kláves). pak by šlo porovnat jeho nastavení s výstupem co používáš.

Mám dojem, že to souvisí s grafickým výstupem - přes analog (VGA/DSUB) je vidět POST, přes digitální výstup Display port jsem si taky u některých PC všimnul, že se na monitoru objeví až logo Windows...

v tom máš pravdu, len mi to nevysvetluje otazku ako je možne že mi pred aktualizáciou biosu POST ukazovalo normálne a po aktualizácii už nie. Ak by bol broblém v tom ako je grafická karta zapojená, tak by som musel mať problém už predtým

Zkontroluj si v BIOSu, kam směřuje primární grafika, jestli na PEG slot nebo na integrovanou, může být, že po zapnutí směřuje BIOS výstup na primární grafiku a pokud je to ta integrovaná, tak samosebou nic neuvidíš, protože nemáš připojený výstup. Tohle se mohlo přepnout na default nastavení při flashování BIOSu. Ale je to jen nezávazný tip.