Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde pustit PC

Dobry den,

pls o radu, co by mohlo byt spatne.

Pustil jsem PC. Objevila se obrazovka s nakym problemem, druha obrazovka sla. Tak jsem to resetoval a od te doby mi nejde spustit.

Vzdy jakoby chce nabehnout, rozsviti se vetracky a hned hasnou. A po cca 2s se to samo opet zkusi zapnout a tak dokola, dokud tomu nevypnu stavu.

Zdroj? Je stary 15 let no.

Diky za rady

ten prehistorický zdroj je navržený pro desky s procesorem p4, což je řádně smradlavá mrtvola.
i kdyby byly střeva pc mladší (typicky nějaké dvoujádro c2d), má nižší výkon ale o řád vyšší spotřebu než dnešní opovrhované atomy.

to neustálé rozjíždění je pravděpodobně polomrtvým zdrojem s vyschlými kondenzátory. nemá cenu tu hrobku plnou pavouků křísit za 1000kč, když za 3200,- můžeš mít krásu velkou 18x18cm, s 10x vyšším výkonem:
https://www.florencecorp.cz/pc-lenovo-thinkcentre-m700-micro-i5-8gb-ssd-256gb/
https://www.florencecorp.cz/pc-dell-optiplex-7050-micro-pc-i5-8gb-ssd-256gb-2/

Tak zdroj novy a furt stejne.

Mohu hledat dal 😞

Nejake napady, co druhe nejpravdepodobnejsi by to mohlo byt?

Sdd si rikam ne, to by se treba nenacetl az windows. Ne?

Co RAM? Grafika?

Bojim se, ze deska. Ikdyz...co kdyz odesla jen baterie na ni? Muze se stat dle meho.

To je asi dalsi nejmensi problem k vyreseni.

Tak nejspíš asi deska nebo nějaký kontakt někde. Udělej ten CMOS reset dle manuálu k desce. I při vybité baterii by většinou měl zdroj zapnout. Baterii CR2032 koupíš za pár korun novou, možná ji máš i v něčem doma. Třeba v kuchyňské váze bývá. Jestli zdroj funguje,tak se zkus při startu dostat alespoň do BIOSu.Taky můžeš zkusit propojit kablíky od tlačítka na front panelu a zkontrolovat všechny i na pinech na desce.To samé se všemi kabely ze zdroje, hlavně napájecí do desky. RAM vyzkoušej po jedné v různých slotech. Grafiku můžeš vyndat a monitor zapojit rovnou do desky. Chybu SSD a OS zjistíš nabootováním nějakého live Linuxu, třeba Ubuntu z flashky.
edit: vše zkoušej jen s jedním monitorem, s tím co šel. Ta hláška mohla být nějaká aktualizace nebo spíš kontrola systému a disku. Divné, že to po restartu nefunguje vůbec. Taky sáhni na chladič s procesorem, jestli pevně drží, ale to by nevypínal už po 2 vteřinách.

Zkusil jsem vse.

Pak jsem zkusil kravinu...vratil jsem tam tu starou baterii...

A ejhle, pustilo se a dokonce i naskocil windows, resp nastaveni biosu nejdriv 😦

To mi asi nikdo nevysvetli, co se stalo co...

No, hlavne, ze to funguje a dokopalo me to obnovit konecne zdroj. Ktery btw byl asi i po 15 letech v poradku a funkcni.

Kazdopadne moc dekuji za vsechny rady!