Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na TV přehrát film z PC

Ahoj všem.

Občas bych si chtěl pustit film, seriál nebo třeba jen prohlédnou fotky na televizi. Existuje nějaká snadná varianta, když každý z přístrojů je v jiné místnosti, takže přímé propojení není možné?
Tv má kromě cinchu a scartu jen HDMI zdířku a pak nějaké další vstupy, které ani neznám.
Je nějaká možnost přehrávat z přenosného HDD, nebo něco podobného?
Televize je stará SHARP Aquos.

Mám doma výkonnější strojek https://www.hadex.cz/o885-smart-tv-box-h96-max-rk3318-4gb-ram-64gb-rom/ . Propojení HDMI s TV a vše ovládám myší a přiloženým ovladačem. Přehrávání souborů - lze z karty, flashky, nebo si stáhnu třeba video z cloudu, které jsem si předtím nahrál na cloud z pc - jednoduché. A stíhá i online filmy. Zrovna včera jsem koukal Star Trek Voyager a nebyl problém. 8-)

Nepočítám s tím, že by byl povýšen. Původně obsahoval Android 10 a aktualizovali ho na 11. U předchozí krabičky co jsem měl, tak s Androidem 4 mi vydržel 6 let. Tady to odhaduji tak na 8 - 9. A už ho mám rok. Ovládání jako na mobilu, vč. aktualizací. Streamovací služby? Nač, když koukám filmy na kvalitní online servery, co jsou free? Nepotřebuji ani platit za sportovní kanály - místní nesleduju a světové linky na sporty, co mě zajímají, tak mám free online taky - od hokeje, přes fotbal, basket, tenis i F1... 8-)
P.S.: Po zkušenostech s tím minulým - odložím si denně korunu a za těch let, co mi vydrží a bude podporován současný ... si koupím nový. Koruna denně mě nezruinuje.

To spíš jestli doma sedíte u teky hodně a hltači filmů či tak
nebo jen tzv zprávaři

Já jsem asi to druhý, tak jsem telku moc neřešil
Mám Panasonic s androidem, 108 úhlopříčku 4K UHD
Máme na ní APP Nordic TV a Netflix, dále VLC a X-plore, nic víc,
snad ještě made-in Plzeň

Spokojený, neřeším, spotřebka, stála cca 12000,- Kč

A odpověď kolik investovat?

Na kolik se cítíš v rámci rozpočtu doma

Nedokážu říct, hele tuto
Zajít do elektra a okoukat je tak nějak vedle sebe
To je individuální

Mě právě přijde dostačující koupit k televizi jen box, což je investice kolem 2000kč. Většinu času na tom stejně pojedou pohádky, možná občas seriál nebo film. K tomu boxu je pak potřeba ještě nějaké předplatné na Netflix, Apple tv atd, abych mohl fakt něco sledovat?
A když má vlastní úložiště, znamená, že do něj můžu třeba v počítači něco stáhnout a pak pouštět v tv?
Fakt to neznám, tak se ptám asi na úplný základy.

Nepotřebuješ nic, pokud si vystačíš s domácími zdroji.
Nainstalovat můžeš např. KODI, nebo se spokojit jen s VLC. Následně na PC nasdílíš složku s multimédii a "jedeš"

edit: vlastní úložiště většinou stačí tak-tak na appky, na data asi zapomeň.

Osobně ti doporučím neřešit a koupit klasiku - Xiaomi TV stick 4K (to 4K je důležité), funguje na něm prakticky vše, kromě O2TV.

Možná může tzv haprovat WiFi
Otázka
Jak bude daleko od sebe MM a router?
Na kabelu je to jedno. To je jasný

Myslím přes WiFi, stěna, nebo více překážek či tak

edit
Trapná pod otázka

Bytovka, rodinný dům a podobně
Myslím kvůli rušení WiFi od sousedů. Nebo samota:-D to je lepší varianta
Taky je rozdíl 2.4 nebo 5 GHz

Ano, předplatné je potřeba, záleží co chceš sledovat. Viz třeba ten Netflix

Box sám o sobě nemá velké úložiště, na něm je jen ten Android TV, spíše se k němu připojují HDD a nebo flash disky

Jo taky je dobrá věc že dokážou po domácí síti přehrávat uložené "vše" třeba z NASu s podporou SAMBA

a nebo z PC, ale ten by musel být pořád zapnutý, Řešení snad ten ext disk, jednodušší

Souborový systém je v pohodě. Box "schroustne" HDD nahrané soubory z PC

Nějaký nápad, který vybrat?

To je hrozně individuální a hlavně těžký
Mě se příčí doslova vyřknout větu "vem toto" to prostě nejde

Tak dobře. Lehce. Chromecast nebude vidět. Bude za TV
Tesla je zase pro MĚ designový prvek

Obě zařízení udělají tu samou službu. Nejsou to stroje za deset tisíc a víc. Ano i po těch jsem koukal.
Jak už jsem psal někde nahoře mám ty Tesly dvě doma. Každou používám jinak v ve dvou pokojích
Jedna je u TV jako settopbox pro internetovou TV a druhá jako audio streamer
Jednu věc přeci jen vypíchnu. Vše co je možno propojuji kabelem včetně domácí sítě
Názor obecný. WiFi je jen na mobily

V žádném případě NENUTÍM. Taky jsem u toho strávil času jako Ty tady teď. Mám rád věci na dýl.
Asi tak

Hi karelll, Ak máte staršiu televíziu Sharp Aquos s iba cinch, scart a HDMI konektormi, je nepravdepodobné, že k nej budete môcť pripojiť prenosný pevný disk. Existuje však niekoľko riešení, ktoré môžete vyskúšať.

Jednou možnosťou je použiť mediálny streamer, ako je Chromecast alebo Roku. Tieto zariadenia sa pripájajú k televízoru cez HDMI a umožňujú vám streamovať obsah z rôznych online zdrojov, vrátane Netflixu, Hulu a Amazon Prime Video. Môžete tiež použiť mediálny streamer na streamovanie obsahu z prenosného pevného disku, ale najprv budete musieť na svojom počítači alebo NAS zariadení nastaviť mediálny server.

Ďalšou možnosťou je použiť adaptér pre Smart TV, ako je Amazon Fire TV Stick alebo Google Chromecast. Tieto zariadenia sa zapojujú do HDMI portu vášho televízora a premenia ho na Smart TV, čím získate prístup k rôznym streamovacím aplikáciám a ďalším funkciám. Môžete tiež použiť adaptér pre Smart TV na zrkadlenie obrazovky počítača na televízore, čo by vám umožnilo prehrávať obsah z prenosného pevného disku.

Nakoniec, ak máte novšiu televíziu Sharp Aquos, môže mať vstavaný mediálny prehrávač, ktorý dokáže prehrávať obsah z prenosného pevného disku. Ak chcete zistiť, či je to tak, pozrite si návod k televízoru.

Tu sú kroky, ako prehrať filmy z prenosného pevného disku na starej televízii Sharp Aquos pomocou mediálneho streameru:

Pripojte mediálny streamer k HDMI portu televízora.
Pripojte prenosný pevný disk k počítaču alebo NAS zariadeniu.
Nastavte mediálny server na svojom počítači alebo NAS zariadení.
Na mediálnom streameri otvorte aplikáciu mediálneho servera a vyberte prenosný pevný disk.
Prehľadajte obsah prenosného pevného disku a vyberte film, ktorý chcete sledovať.
Film sa začne prehrávať na televízore.
Dúfam, že to pomôže!