Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED světlo k monitoru

Ahoj. Poradíte jaké vybrat světlo k večerní práci u monitorů? Teď používám bodovou lampičku, ale není to optimální. Díval jsem se, že se prodávají přímo na horní hranu monitorů. Teď jen jakou vybrat, aby byla funkční proti únavě očí. Když už něco koupím za 1tis, aby to alespoň k něčemu bylo. Dík

Momentálně to řeším, že svítím v místnosti, ale není to ideální pro ostatní. Bodová lampička je lepší,ale neosvětli stůl rovnoměrně.
Pořídil jsem totiž větší monitor a nevím jestli to je tím. Pořád se ho snažím optimálně nastavit pro práci, ale co mi vyhovuje přes den, večer je to zase jinak.Podsvícenou klávesnici mám.

používám toto:

https://www.ikea.com/cz/cs/p/aroed-stojaci-cteci-lampa-antracit-30389099/

nic na stůl, to je extrémně kontraproduktivní. Tuto lampu běžně nastavuju do několika režimů: jako "čtecí" (tj. svítí zblízka na počítačový stůl, kde mám papíry, nebo kde laboruju s elektronikou), jako "ambientní" (reflektor natočený na zeď za/nad monitory) nebo jako "obecnou" kdy osvětluje celý stůl.

Jeji velkou výhodou je, že do ní pasuje běžná E27 LEDka, takže si můžeš vybrat tón světla i lumeny přesně podle svého gusta.

Bodové srajdy jsou k ničemu, stejně jako běžné stolní lampy IMHO.

Já tu lampičku na hraně monitoru mám a používám, osvětlí opravdu rovnoměrně stůl. Problém jsem měl se odrazy od skleněné desky na stole (nahrazeno kameninou) a s odrazy od klávesnice MX Keys, která má klávesy dovnitř prohnuté, a pak nejsou při určité pozici klávasnice na stole čitelná písmena (nepíšu naslepo všemi deseti).

Nejlepší (údajně) a bohužel i nejdražší je Benq Helo. Skvělé je na něm to, že kromě osvětlení klávesnice má i zadní ambientní světlo.
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/periferie/benq-screenbar-halo-test-a-recenze-vyborneho-led-svetla-na-monitor-a-jeho-okoli.html
https://www.zive.cz/clanky/test-osvetleni-k-monitoru-benq-screenbar-halo-umi-toho-vic-nez-by-vas-napadlo-chtit/sc-3-a-219219/default.aspx

Existují "náhražky" např. od Xiaomi, Emos, Baseus, ale nízká cena (údajně) odpovídá (ne-)kvalitě.