Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD

Zdravím neviem si už vôbec radu tak skúsim tu.
Mám problém, pri hraní konkrétne apex (To jedine si zapnem) mi úplne náhodne buď to sekne obraz a potom sa to znova rozbehne alebo sekne a vyskočí na mňa BSOD stop code: CRITICAL PORCESS DIED
Skúšal som preinštalovať windows, nvidia driver, kontrolovať teploty pod záťažou. Ja osobne mám pocit že je to spôsobené grafickou kartou ale skúšal som aj Test FurMark Nastavenia 2160 4k/UHD 8x MSAA a bez problémov 10 minút teploty v norme cca 60-70C. Alebo druha moja možnosť je že je to spôsobene HDD ale taktiež kontrola cez MiniTool Partition Wizard hlavne na systémovom disku neodhalila nič. Nerobilo mi to začalo mi to vyskakovať cca 2 mesiace dozadu. Ak by mi niekto vedel poradiť čo urobiť alebo ako niečo otestovať budem veľmi vďačný.
Základna doska: b350 tomahawk (ms-7a34)
Zdroj: evga 700 br
Procesor: AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAFBOX 6 core 3200MHz
Grafická karta: ROG-STRIX-RTX3060-O12G-GAMING
Ram: 16GB
SSD (systém) WD Blue 3D SSD NAND 500 GB 2.5"
HDD WD Red 4TB
2x monitor
Teploty pri prezeraní internetu atd GPU 40, CPU 40
Pri hraní GPU max 60 CPU cca 55
Keď mi sekne hra vlastne sekne iba hra, na druhom monitore mám napríklad otvorený google chrome a ten funguje normálne.

ntoskrnl.exe neni dobra chyba, to muze byt v cemkoliv.
nekompatibilita ovladacu nebo chybejici driver chipsetu muze znamenat, ze si windows moc nerozumi se zakladni deskou.
zdroj pri zatezi to nebude, kdyz aplikace na druhem monitoru jede.
stahni si tak pul roku stary ovladac grafiky, ten aktualni odinstaluj a doinstaluj starsi.
a potrebujes zakazat automaticke updaty ovladacu, to je spolehlive zlo.

pochopitelně. "dobrá chyba" má přímočaré vysvětlení s málo možnostmi. viník jde snadno vystopovat i třeba přes bsodviewer, je jím vždy bill gates (nebo ten orangutan po něm).

"blbé chyby" jsou ty, které nabízejí více příčin než 5, to je nespočitatelný počet.

pak je ještě kategorie "zajímavá chyba" - to jsou ty, které se omylem podaří vyřešit.

ntoskrnl coby jádro windows nejtěsněji spolupracuje s drivery s prioritou 0 = nejvyšší, nabíhají vždy, zavedou se ještě všemi před službami windows.
v ntoskrnl chyba není, to by padaly windows většině uživatelů po světě. problémem jsou ty základní ovladače. ale může to být i vadný hw.
jeden screen zatím k ničemu nevede, ani popisované příznaky. snad nám tazatel ještě něco dodá.

momentálne mám nainštalovaný ovládač 31.0.15.3623

z června '23 - no budiž. klidně bych šel ještě pro starší, ale taky dobrý.

Update:
Po tomto čo sa stalo mi nedalo a musela byť chyba len niekde okolo HDD a SSD keďže WD dashboard nevykazoval žiadnu chybu či už na SSD alebo na HDD tak jedine kábel ?
Káble som skúsil vymeniť hral som cca 5 min lag vyplo PC
Tak som skúsil posledný výstrel do tmy a to vymeniť sloty na MB a čuduj sa svete teraz neviem či si to nahováram ale ide to rýchlejšie a hlavne 15min hrania bez jedného záseku.
Ale tu je problém číslo V2 :D a to ten že tie pôvodne sloty boli na ležato a tieto sú kolmo takže kvôli nim teraz nemôžem zamknúť grafickú pretože zavadzajú :D

sloty na mb - myslíš pro sata disky?
nemá ta základní deska v tech.popisu uvedené konflikty mezi některými sata a m.2 nebo pcie pro grafiku?
ne, tak jediné omezení se tam týká slotu pcie4: https://cz.msi.com/Motherboard/B350-TOMAHAWK/Specification

* PCI_E4 slot will become PCIe 2.0 x2 mode, when installing device in any PCIe x1 slot.

ale jeden m.2 to má, kdežto ty využíváš asi jen sata.
že bys ten wd blue nahradil něčím veselejším: kingston kc3000, adata sx8200, možná samsung 970 evo, crucial p3 - ať si to nepřekáží.

Áno myslím pre disky sata konektor na základnej doske predtým som využíval stále len tieto 2 https://ibb.co/k8Gh3xx
Skúsal som to prehodiť to tých horných a zatiaľ to ide v pohode a aj rýchlejšie čo sa mi možno len zdá neviem. Ale tam je problém skrz grafickú kartu pretože mám klasické sata káble možno keby že tam dám tie L tak by to mohlo byť v pohode.
A otázka ohľadom toho m2 slotu ten sa na tejto základnej doske nachádza pod grafickou kartou, to by nebol problém ? Lebo teraz ako na to pozerám ten slot kvôli grafickej karte ani nevidím.