Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedaří se nainstalovat do počítače s w8 prohlížeč (žádný funkční v něm není)

Dobrý den
Mám počítač s w8 a měl jsem problém s přihlášením. Uvedl jsem jej do továrního nastavení a od té doby se nedostanu na internet, odkaz na původní internet exploler je nefunkční. Zkoušel jsem přes jiný počítač různé prohlížeče, stáhnout instalační soubor na fešku a ten spustit v problémovém počítači bez prohlížeče, jinak internetové připojení je v pořádku, problém je, že v něm nemám prohlížeč. Instalační programy hlásí, že se stahují do uvedeného umístění bez vlastností. V počítači s w8 nejdou nainstalovat a většinou chtějí mít připojení k internetu, ale jak, když prohlížeč v něm není.
Můžete mi nějak poradit co s tím?
Děkuji kosobudy@seznam.cz

od té doby se nedostanu na internet

vidíš aspoň na svůj domácí router?
funguje správce zařízení? nemá žádné položky (síťovku, chipset) s otazníky, vykřičníky?
ve vlastnostech internetového připojení (inetcpl.cpl) na poslední záložce "upřesnit" zatrhni protokoly připojení "tls 1.2".

a nápad "opravovat" windows uvedením do továrního nastavení nech příště 10-letým dětem.
jestli ty windows fak nejsou aspoň 8.1, je fak lepší přeinstalovat to na w10, instalátor by to už měl opravit.