Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedaří se nainstalovat do počítače s w8 prohlížeč (žádný funkční v něm není)

Dobrý den
Mám počítač s w8 a měl jsem problém s přihlášením. Uvedl jsem jej do továrního nastavení a od té doby se nedostanu na internet, odkaz na původní internet exploler je nefunkční. Zkoušel jsem přes jiný počítač různé prohlížeče, stáhnout instalační soubor na fešku a ten spustit v problémovém počítači bez prohlížeče, jinak internetové připojení je v pořádku, problém je, že v něm nemám prohlížeč. Instalační programy hlásí, že se stahují do uvedeného umístění bez vlastností. V počítači s w8 nejdou nainstalovat a většinou chtějí mít připojení k internetu, ale jak, když prohlížeč v něm není.
Můžete mi nějak poradit co s tím?
Děkuji kosobudy@seznam.cz

Win8? Ty nejsou podporované už pěkných pár let, podpora Win8.1 skončila letos v lednu!

Takže první krok: přechod na Win10, měl by být stále zdarma. Postup je prostý - stáhnout ISO win10, v stávajících Win8 otevřít, spustit setup.exe a projít procedurou upgradu.

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

edit: kromě toho, Win8 byly šit všech šitů...

od té doby se nedostanu na internet

vidíš aspoň na svůj domácí router?
funguje správce zařízení? nemá žádné položky (síťovku, chipset) s otazníky, vykřičníky?
ve vlastnostech internetového připojení (inetcpl.cpl) na poslední záložce "upřesnit" zatrhni protokoly připojení "tls 1.2".

a nápad "opravovat" windows uvedením do továrního nastavení nech příště 10-letým dětem.
jestli ty windows fak nejsou aspoň 8.1, je fak lepší přeinstalovat to na w10, instalátor by to už měl opravit.

Na jiném počítači stáhnout prohlížeč (Opera, FireFox, Chrome, Edge) ve formě offline installeru. To znamená pres 100MB velký balík, aby se komplet nainstaloval a nepotřeboval si stahovat instalaci z internetu

Ahoj,
Jak píše Honza Fiala. Stáhni to na jiném PC, dej na USB disk a nainstaluj, mělo by to být v pohodě. Já se starým PC používám https://www.mozilla.org/en-US/firefox/115.0esr/releasenotes/
Samozřejmě to můžeš stáhnout i přes mobil a potom jen nakopírovat do PC a potom nainstalovat. Odkaz ke stažení je vpravo dole.